• In English
 • МІП максимально залучає громадськість для прийняття принципових рішень щодо безпеки представників ЗМІ
  опубліковано 24 квітня 2017 року о 16:30

  21 квітня 2017 року відбулася Конференція з питань фізичної безпеки журналістів та боротьби з безкарністю, організована Національною спілкою журналістів України в партнерстві з Міністерством інформаційної політики України.

  Відкриваючи конференцію, яка проходила за підтримки Міністерства інформаційної політики, новообраний голова НСЖУ Сергій Томіленко зазначив, що головне завдання на сьогодні – зробити професію  журналіста безпечнішою. І нагадав, що Міністр інформаційної політики України Юрій Стець пообіцяв узяти під особистий контроль резонансні справи щодо насильства проти журналістів, де досі не відбулося справедливе покарання винних.

  Марина Соботюк, спеціаліст МІП по роботі зі ЗМІ під час заходу зазначила, що для МІП безпека журналістів - своєрідний "кодекс честі": “Ми відслідковуємо кожен випадок. Міністр особисто стежить за резонансними справами. Наприклад, як у ситуації з пораненням британського журналіста Крістофера Нанна в Авдіївці. Тоді саме наше відомство напряму спілкувалося з родиною, лікарем і МОЗ аби максимально допомогти та приділити належну увагу”.

  У напрямі захисту журналістів, спеціаліст згадала також про знятий МІП фільм “В’язні Кремля” щодо журналіста ІА «Укрінформ» Романа Сущенка, що був незаконно затриманий у Москві. «Міністерство неодноразово піднімало питання незаконного арешту українського журналіста на міжнародному рівні та влаштовувало покази фільму для представників дипломатичного корпусу в Україні», - додала вона.

  Фране Мароєвич, директор Бюро Представника ОБСЄ з питань свободи медіа (Відень) зазначив, що тільки спільними зусиллями можна чогось добитися в цих питаннях.

  «Ті, хто нападають на журналістів, не повинні думати, що вони можуть уникнути покарання. Дуже важливо, щоб кожен такий випадок, кожна така справа була ретельно розслідувана», - підкреслив директор.

  За словами Маріуса Лукашюнаса, представника ЮНЕСКО, треба звернути увагу на солідарність між журналістами.

  «Найголовніше у цій сфері – це журналістська спільнота, яка не дає цим питанням зникати з поля зору. Ми готові підтримувати Спілку, бо ви робите велику роботу», – сказав він.

  Зусилля НСЖУ в питання боротьби з безкарністю високо оцінив і помічник Генерального секретаря Міжнародної федерації журналістів Олівер Мані-Кьорл.

  МІП максимально залучає громадськість для прийняття принципових рішень щодо безпеки представників ЗМІ

  «Це добре, що тут присутні представники влади, і вони запевняють про свою підтримку, але результатом мають бути конкретні дії, реагування влади на випадки насильства до журналістів. Я з нетерпінням чекаю, коли ці справи будуть вирішені», – зазначив пан Олівер.

  Представники міжнародних організацій наголосили на важливості об'єднання гілок влади в питаннях безпеки ЗМІ. МІП, у свою чергу, прослухавши доповіді представників ЮНЕСКО, Міжнародної Федерації журналістів, Бюро Представника ОБСЄ з питань свободи медіа та регіональних ЗМІ, використовуватиме їх як кейси в роботі над напрацюванням інформаційних політик.

  Нагадаємо, 4 квітня 2017 року відбулася зустріч  Міністра інформаційної політики України Юрія Стеця та в.о. голови Національної спілки журналістів України Сергія Томіленка з приводу об’єднання зусиль Національної спілки журналістів України та Міністерства інформаційної політики України - боротьби із безкарністю, захисту прав журналістів реформованих місцевих ЗМІ, солідарності з Романом Сущенком і Миколою Семеною, переслідуваними російською владою.