• In English
 • Тарас Кутовий: Аграрії отримали дотації за лютий у розмірі майже 80 млн грн
  опубліковано 19 квітня 2017 року о 17:30

  Аграрії отримали виплати бюджетних дотацій за лютий у розмірі 79,8 млн грн у рамках програми з квазіакумуляції ПДВ. Про це повідомив Міністр аграрної політики та продовольства України Тарас Кутовий під час інтерв’ю одному з українських телеканалів.

  «Компенсація за лютий показала, що цей механізм працює і аграрії уже отримали кошти за лютий. Я закликаю всіх аграріїв реєструватися і подавати документи на відповідне відшкодування. Я сподіваюсь, що обсяг компенсації наступного місяця буде суттєво більшим, і всі, хто потребує цієї підтримки, нею скористаються», - підкреслив Тарас Кутовий.

  Державною казначейською службою України перераховано з небюджетного рахунку Мінагрополітики бюджетної дотації 683 сільськогосподарським товаровиробникам на загальну суму 79 783 100,85 гривень за результатами їх діяльності у лютому 2017 року.

  Нагадаємо, що Міністерством аграрної політики України було перераховано на небюджетний рахунок, відкритий в Державній казначейській службі України, 306 327,9 тис грн для автоматичної виплати дотацій у рамках держпідтримки сільгоспвиробників. Залишки коштів будуть перенесені на виплату дотацій за травень.

  «Декілька разів обговорювалося питання: хто саме буде отримувати цю підтримку. І рішенням Уряду, адже були побоювання, що тваринники заберуть всі кошти, обсяг компенсації для них обмежений 20% від заявленої суми, це 2 млрд грн. Зараз чітко можна сказати, що підтримка в обсязі 4 млрд грн з квазіакумуляції ПДВ дійсно працює», - зауважив Міністр.

  Довідково

  За державною програмою квазіакумуляції ПДВ у розмірі 4 млрд грн, 10% від суми (550 млн грн) направлено на компенсацію від купівлі агропромислової техніки. Тобто, при придбанні техніки українського виробника державою компенсується 20% від її вартості.

  Програма «квазіакумуляції ПДВ» спрямована на розвиток сільськогосподарських товаровиробників та стимулювання виробництва сільгосппродукції.