• In English
 • Україна та Грузія продовжать співпрацю щодо розвитку міжнародного транспортного коридору Балтійське - Чорне - Каспійське море
  опубліковано 13 квітня 2017 року о 19:48

  Під співголовуванням Віце-прем`єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванни Климпуш-Цинцадзе та Віце-прем`єр-міністра, Міністра енергетики Грузії Кахи Каладзе відбулося 9-те засідання Міжурядової українсько-грузинської комісії з питань економічного співробітництва.

  Під час засідання Сторони розглянули поточний стан двосторонньої торгівлі, обговорили покращення умов для торговельно-економічного та інвестиційного співробітництва.

  Також ішлося про співробітництво у сфері агропромислового та паливно-енергетичного комплексу, транспорту та туризму, освіти, науки, молодіжної політики, фізичної культури та спорту, охорони здоров’я, захисту прав інтелектуальної власності у сфері технічного регулювання, стандартизації, метрології та метрологічної діяльності.

  Окрему увагу було приділено європейським та євроатлантичним прагненням наших держав.

  «Ми домовилися значно інтенсифікувати нашу взаємодію в торговельній та економічній площинах. Йдеться не тільки про подальший розвиток режиму вільної торгівлі між Україною та Грузією, а й про поглиблення відносин в аграрному секторі та сфері рибальства, – сказала Іванна Климпуш-Цинцадзе, – Ми домовилися ще на етапі приєднання наших держав до Конвенції Пан-Євро-Мед започаткувати експертну дискусію щодо майбутніх шляхів розширення можливостей для українського та грузинського експорту в рамках даного інструменту регіональної співпраці».   

  Важливим елементом співробітництва з Грузією в енергетичній сфері є реалізація проекту Євро-Азіатського нафтотранспортного коридору (ЄАНТК) для створення нового маршруту транспортування нафти із Каспійського регіону на ринки ЄС трубопровідним транспортом територією України та Грузії. Для реалізації проекту було створено Міжнародне трубопровідне підприємство (МТП) «Сарматіа» за участю державних нафтових і нафтотранспортних компаній України, Грузії, Польщі, Азербайджану та Литви.

  «Ми домовилися продовжити співпрацю щодо розвитку міжнародного транспортного коридору Балтійське море – Чорне море – Каспійське море та обговорити більш детально нормативно-правові, технічні і технологічні аспекти даного співробітництва в рамках Транспортного тижня в період 1-3 червня в Одесі», – зазначила Віце-прем`єр.

  Враховуючи російську агресію на сході України, вкрай актуальним є також українсько-грузинське співробітництво у питаннях медико-психологічної реабілітації учасників АТО відповідно до сучасних принципів реабілітаційної медицини та міжнародних стандартів.

  Віце-прем`єр-міністр, Міністр енергетики Грузії Каха Каладзе привітав відновлення роботи Комісії, попереднє засідання якої відбулося 2013 року. «Продовження роботи Комісії сприятиме поглибленню українсько-грузинської співпраці не тільки на рівні державних установ, але і на рівні представників приватного сектора», – сказав Каха Каладзе.

  Сторони домовилися провести 10-те засідання Міжурядової українсько-грузинської комісії з питань економічного співробітництва у 2018 році в Грузії.