• In English
 • Відбулася двостороння зустріч Міністра енергетики та вугільної промисловості України Ігоря Насалика та Міністра економічного розвитку Італії Карло Календи
  опубліковано 10 квітня 2017 року о 19:09

  Міністр енергетики та вугільної промисловості України Ігор Насалик привітав Карло Календи з нагоди головування Італії у Великій сімці та подякував за сприяння в реалізації реформ енергетичного сектору України.

  Під час зустрічі сторони обговорили основні напрямки посилення двосторонньої співпраці між Україною та Італією в енергетичній сфері.

  Зокрема, Міністр економічного розвитку Італії Карло Календа відзначив, що тема співробітництва з Україною була однією з основних під час зустрічі міністрів енергетики країн Великої сімки.

  Також Карло Календа вважає позитивним сигналом для майбутнього співробітництва сьогоднішній візит української делегації та підписання Меморандуму про взаєморозуміння щодо можливостей співпраці в ГТС України.

  Ігор Насалик з свого боку запевнив, що завдяки спільним зусиллям сторони матимуть можливість продовжити системну роботу щодо посилення енергетичної безпеки шляхом диверсифікації джерел та маршрутів постачання енергоносіїв за рахунок інтеграції української та європейської газотранспортних систем.  Він також наголосив, що Уряд України повною мірою забезпечує виконання своїх зобов’язань перед європейськими партнерами.

  Сторони домовились актуалізувати діяльність в рамках робочої групи у сфері геотермальної енергії, яка започаткована для реалізації пілотних проектів геотермальних станцій на базі виснажених нафтогазових свердловин, а також розглянути можливість співпраці у сфері малої гідроенергетики.

  Нагадаємо, поїздка делегації України на чолі з Міністром Ігорем Насаликом відбувається 10-11 квітня на офіційне запрошення Міністра економічного розвитку Італійської  Республіки Карло Календи. До складу української делегації  входять в. о. державного секретаря – директор Департаменту забезпечення комунікацій та організаційної роботи  Юлія Підкоморна, Голова правління НАК «Нафтогаз України» Андрій Коболєв, т. в. о. Президента ПАТ «Укртрансгаз» Мирослав Химко та член правління, виконавчий директор департаменту стратегії та розвитку бізнесу ПАТ «Укртрансгаз» Сергій Макогон.