• In English
 • Сергій Савчук: Влада Житомирщини підтримала ініціативи Держенергоефективності і надаватиме мешканцям області фіндопомогу не лише на утеплення житла, а й на встановлення сонячних панелей
  опубліковано 10 квітня 2017 року о 19:16

  Мешканці Житомирської області отримуватимуть з обласного бюджету відшкодування 20% суми кредиту, залученого на встановлення приватних сонячних електростанцій. За це рішення проголосували депутати на сесії Житомирської обласної ради 6 квітня.

  «Жителі Житомирщини мають два привабливих фінансових стимули до використання «сонячної» електроенергії: грошову компенсацію та «зелений» тариф. Спочатку усі охочі зможуть заощадити на встановленні сонячних панелей, оскільки частину витрат візьме на себе місцева влада. Згодом домогосподарства зможуть забезпечити себе електроенергією та стати менш енергонезалежними, а також заробити, продаючи надлишок електроенергії у мережу за дуже вигідним «зеленим» тарифом - 18,09 євроцентів/кВт*год», - прокоментував Голова Держенергоефективності Сергій Савчук.

  Сергій Савчук нагадав, що у 2015 році завдяки розробленому у тісній співпраці з Держенергоефективності Закону України № 514-VIII введено та прив’язано до курсу євро «зелений» тариф на закупівлю електроенергії, виробленої сонячними установками приватних домогосподарств потужністю до 30 кВт.

  Як наголосив Сергій Савчук, рішення Житомирської обласної ради має бути прикладом для інших органів місцевого самоврядування. «Це одна з перших областей, яка не лише продовжує дію регіональної програми здешевлення «теплих» кредитів, а й розширює її, стимулюючи населення використовувати відновлювані джерела енергії», - підкреслив Голова.

  Житомирська обласна рада також прийняла рішення надавати компенсацію витрат на придбання систем сонячного теплопостачання та/або гарячого водопостачання. Для фізичних осіб, ОСББ та ЖБК відшкодовуватиметься 15% від суми кредиту, залученого на ці цілі.

  Окрім цього, влада області, як і раніше, надає співфінансування на утеплення житла. На реалізацію такої обласної програми у 2017 році виділено 2,5 млн гривень.