• In English
 • Торік Україна експортувала до Єгипту понад 5,5 млн т зернових та 841 тис. т олійних культур, - Володимир Лапа
  опубліковано 28 березня 2017 року о 10:04

  Ринок торгівлі зерновими з Єгиптом для України є пріоритетним. У 2016 році до цієї країни було експортовано понад 5,5 млн тонн пшениці та 841 тис. тонн зерна олійних культур – це більше, ніж 12% усього українського експорту цих культур, - повідомив Голова Держпродспоживслужби Володимир Лапа під час зустрічі з єгипетською делегацією, яка прибула в Україну з метою ознайомлення з вітчизняною системою фітосанітарного контролю.

  «Високо цінуємо наші торговельні відносини з Арабською Республікою Єгипет. Ми дуже відповідально підходимо до фітосанітарного стану зерна, яке відправляється на експорт. Підтвердженням тому, зокрема, є прийом українських партій зерна при їх надходженні до Єгипту, - наголосив Голова Держпродспоживслужби. - У минулому році з України було експортовано до Єгипту понад 5,5 млн тонн пшениці й майже 841 тис. тонн зерна олійних культур. Це також свідчить про те, що Єгипет є одним із основних імпортерів українського зерна. І ми розраховуємо, що відносини між Україною та Єгиптом матимуть продуктивне продовження».

  Володимир Лапа подякував єгипетським колегам за нещодавно прийняте рішення щодо лібералізації фітосанітарних вимог при експорті зерна, зокрема, стосовно визначення допустимих норм вмісту ріжків та насіння амброзії в зерні зернових та бобових культур, яке експортується до Арабської Республіки Єгипет. «Прийняття такого рішення дозволить реалізувати наші відносини у більш зрозумілому та прогресивному руслі, а також це дасть нам змогу задовільнити потреби єгипетського ринку українським зерном», - додав Володимир Лапа.

  У свою чергу начальник відділу карантину рослин Держпродспоживслужби, державний фітосанітарний інспектор Вадим Чайковський додав, що Україна завдяки своїм геокліматичним умовам та інтенсифікації розвитку сільського господарства в світі займає лідируючі місця з експорту зерна. У 2016 році наша держава збільшила експорт зернових і олійних культур на понад 7% - до 44,4 млн тонн.

  «Ми шукаємо нових партнерів у міжнародній торгівлі й дуже цінуємо «старих друзів», до яких ми відносимо й Арабську Республіку Єгипет», - повідомив Вадим Чайковський.

  Представники делегації Єгипту зазначили, що дуже зацікавлені в розвитку співпраці з Україною на ринку зерна і готові приймати українську продукцію за умови подальшого виконання фітосанітарних вимог. Разом з цим, вони високо оцінили якість українського зерна.

  Довідково

  Делегація Арабської Республіки Єгипет у складі спеціалістів у сфері карантину і захисту рослин перебуватиме в Україні з 26 по 31 березня 2017 року.

  Візит відбудеться на запрошення Держпродспоживслужби та за підтримки Продовольчої сільськогосподарської організації ООН (FAO). Він спрямований на ознайомлення єгипетських колег із системою фітосанітарного контролю України.

  Під час цього візиту представники делегації ознайомляться з роботою Держпродспоживслужби та відвідають ДНДІ лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи.

  В Одеській та Миколаївській областях члени єгипетської делегації ознайомляться з роботою територіальних органів Держпродспоживслужби при здійсненні фітосанітарного контролю та контролю за якістю та безпечністю українського зерна, відвідають порти, де будуть проведені зустрічі із зернотрейдерами, виробниками, сюрвейєрами та суб’єктами господарювання, які беруть участь у формуванні експортної партії зерна.

  У травні 2016 року українська делегація за запрошенням ФАО відвідала Каїр. За результатами візиту представники Держпродспоживслужби України запросили своїх єгипетських колег з візитом до України.