• In English
 • Регіональними штабами ДСНС зареєстровано понад 1 млн 67 тис. внутрішньо переміщених осіб
  опубліковано 28 березня 2017 року о 09:43

  Жителі Донецької та Луганської областей продовжують звертатися до Міжвідомчого координаційного штабу та регіональних штабів, що розташовані у кожній області задля отримання допомоги у переміщенні зі сходу України.

  Так, з початку проведення на сході України антитерористичної операції, з тимчасово окупованої території та районів проведення АТО у інших регіонах України тимчасово розміщено 1 млн 67 тис. 641 особа, з яких 178 тис. 94 дитини та 502 тис. 203 особи з інвалідністю та похилого віку, у тому числі з Донецької і Луганської областей 1 млн 44 тис. 749 осіб та Автономної Республіки Крим і міста Севастополь 22 тис. 892 особи.

  Рятувальники зустрічають громадян, які переміщуються з районів проведення антитерористичної операції на вокзалах, координують дії щодо їх розселення і вирішення побутових питань, а також взаємодіють з місцевими органами влади, благодійними та волонтерськими організаціями.

  Так, минулого тижня представники ДСНС Чернівецької області взяли участь у круглому столі «Взаємодія органів влади, територіальних громад та інститутів громадянського суспільства щодо сприяння внутрішньо переміщених осіб». Під час засідання учасники обговорили проблеми адаптації переселенців до нового середовища, «влиття» у місцеві громади та перспективи на новому місці проживання. Окрім цього, представники управління ДСНС України у Чернівецькій області доповіли про роботу регіонального штабу, працівники якого допомагають переселенцям з тимчасово окупованих території подолати труднощі, які виникають під час переміщення до нових регіонів.

  Особлива увага приділяється питанню психологічної адаптації громадян на місцях тимчасового проживання. Психологи ДСНС постійно організовують для внутрішньо переміщених осіб семінари, сеанси психологічної підтримки.

  Зокрема, 22 березня психолог Служби порятунку завітав до Ліцею журналістики, економіки та правознавства міста Херсон, на урок до шестикласників, серед яких є діти з родин переселенців. Представник ДСНС провів для школярів мім-терапію для дітей, які мають психологічні труднощі в різних сферах життя, зокрема в навчанні у школі, спілкуванні з однолітками та дорослими. Результати терапії показали, що ніяких відхилень у психологічному стані або ж труднощів у спілкуванні з однолітками через пережиту стресову ситуацію у дітей-переселенців не виявлено.

  Загалом, від початку проведення АТО на сході країни психологи ДСНС України разом з представниками інших органів державної влади, громадських організацій надали психологічну допомогу  177 тис. 788 внутрішньо переміщеним особам, у тому числі 49 тис. 187 дітям  та 30 тис. 456 особам з інвалідністю та людям похилого віку.

  Для вирішення питань соціального забезпечення внутрішньо переміщених осіб та отримання інформації щодо вільних місць для проживання в кожному регіоні необхідно звернутися безпосередньо до регіональних штабів ДСНС України. Відповідна інформація розміщена на сайті Державної служби України з надзвичайних ситуацій (http://www.dsns.gov.ua) та спеціально створеному ресурсі для внутрішньо переміщених осіб (http://www.vpo.gov.ua).