• In English
 • У регіонах розгорнуто роботу щодо організації забезпечення санаторно-курортним лікуванням постраждалих осіб за новим порядком оплати послуг, - Мінсоцполітики
  опубліковано 27 березня 2017 року о 17:46

  У регіонах розгорнуто роботу щодо організації забезпечення санаторно-курортним лікуванням осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, за новим порядком оплати послуг. У Мінсоцполітики повідомили, що перші 117 громадян з цієї категорії вже повернулися із санаторіїв, ще 272 особи у даний час перебувають на оздоровленні – причому у закладах, які вони самі обрали - залежно від власних потреб та пріоритетів.

  Право самостійного вибору санаторно-курортного закладу громадяни отримали завдяки запровадженню з 2017 року нового механізму оплати послуг із санаторно-курортного лікування, нагадують у Мінсоцполітики. Він, зокрема, передбачає укладання трьохсторонньої угоди між санаторно-курортним закладом, постраждалою особою та управлінням соціального захисту населення.

  Станом на 22 березня, за інформацією структурних підрозділів, укладено 627 таких угод. Найбільш активно розпочали цю роботу у Вінницькій, Волинській, Київській, Харківській, Полтавській областях та м. Києві.

  Як відомо, у держбюджеті-2017 для забезпечення санаторно-курортними послугами  постраждалих осіб передбачено 123,5 млн грн, що дасть змогу оздоровити 22 тис. осіб 1 категорії (80% від потреби) та 650 (100% від потреби) дітей з інвалідністю, інвалідність яких пов’язана з наслідками аварії на ЧАЕС.

  Громадяни, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, забезпечуються санаторно-курортним лікуванням відповідно до Порядку надання щорічної грошової допомоги для компенсації вартості путівок санаторно-курортним закладам та закладам відпочинку, здійснення доплат за рахунок власних коштів, виплати грошової компенсації громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23.11.2016 № 854 ,,Деякі питання санаторно-курортного лікування та відпочинку громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”.