• In English
 • Ігор Жданов: У кожній ОТГ мають бути штатні фахівці, відповідальні за молодіжну політику, фізкультуру й спорт
  опубліковано 23 березня 2017 року о 18:50

  У Житомирі пройшло виїзне засідання Колегії Мінмолодьспорту щодо розвитку фізичної культури та спорту в сільських і селищних територіальних громадах в умовах децентралізації влади.

  Члени колегії на чолі з Міністром молоді та спорту Ігорем Ждановим, керівництво Житомирської ОДА, начальники профільних управлінь, ФСТ «Колос» та голови ОТГ обговорили проблемні питання, які необхідно вирішити для збереження системи масового, дитячого й резервного спорту в процесі створення об’єднаних територіальних громад, особливо, у сільській місцевості.

  Зокрема, учасники Колегії відзначили, що наразі більшість об’єднаних територіальних громад дуже мало уваги приділяють питанням розвитку фізичної культури й спорту, а також реалізації молодіжної політики.

  За словами Ігоря Жданова, Міністерство молоді та спорту стурбоване такими викликами як: відсутність у статутах громад пріоритетності розвитку фізкультури й спорту, відсутність сучасної матеріально-технічної бази, відсутність чітких механізмів забезпечення фінансування діяльності спортзакладів і ДЮСШ на території ОТГ та збереження їх тренерсько-викладацького складу.

  «Тому перед нами стоїть завдання спільно напрацювати базову модель функціонування та розвитку фізкультури і спорту в ОТГ. Принципово важливо, щоб в апараті кожної ОТГ були штатні працівники, відповідальні за фізкультуру й спорт, а також молодіжну політику. Інакше нікому, крім поодиноких ентузіастів та волонтерів, буде займатися цими напрямками роботи», - наголосив Ігор Жданов.

  Міністр, зокрема, проінформував присутніх, що вже практично завершена підготовка до розгляду Кабінетом Міністрів України постанови «Про затвердження державного соціального стандарту у сфері обслуговування закладами фізичної культури і спорту».

  «Це дозволить спитати на місцях, чи виконуються ці стандарти, чи не виконуються, а також забезпечити керованість процесами реалізації відповідної державної політики», - зазначив Ігор Жданов.

  Під час роботи Колегії була також заслухана окрема доповідь голови ФСТ «Колос» Агропромислового комплексу України Олександра Мендуся, напрацьовані та зібрані корисні пропозиції до Мінмолодьспорту, а також до Мінрегіонрозвитку, що відповідальне за реформу децентралізації. 

  Окрім того, члени Колегії ознайомилися з роботою оновленої бази олімпійської, паралімпійської та дефлімпійської підготовки ФСТ «Динамо» у Житомирі.