• In English
 • Іванна Климпуш-Цинцадзе зустрілася з делегацією Кнесету Держави Ізраїль
  опубліковано 04 березня 2017 року о 09:20

  Віце-прем`єр-міністр із питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе зустрілася з делегацією Кнесету Держави Ізраїль. Відбувається швидкий розвиток двосторонніх відносин наших держав. Сторони обговорили велику кількість питань співпраці: від взаємної гуманітарної допомоги до перемовин щодо зони вільної торгівлі.

  Голова делегації, заступник спікера Кнесету, очільниця Українсько-Ізраїльської міжпарламентської групи дружби Талі Плосков розповіла про останні гуманітарні проекти в нашій країні. Ізраїльські психологи провели вже 15 семінарів із підвищення кваліфікації українських спеціалістів у рамках проекту психологічної допомоги. Ведуться перемовини щодо створення в Україні сучасного реабілітаційного центру, що надавав в би допомогу і військовослужбовцям, і  цивільним постраждалим. Серед інших проектів – створення в Умані центру швидкої медичної допомоги та допомога у підвищенні кваліфікації українських медсестер. «Усе, що відбувається в наших відносинах – для того, аби посилити наші країни. У вас ми бачимо друга», - підкреслила Талі Плосков

  Іванна Климпуш-Цинцадзе поінформувала про зростання української економіки та важливість створення зони вільної торгівлі між обома країнами. «Україна показала 2% зростання ВВП минулого року. Ми будемо ставати цікавішими для партнерів та інвесторів. Зможемо з часом давати світу більше, коли він цього потребуватиме», - сказала Віце-прем`єр-міністр. Сторони сподіваються, що переговори щодо ЗВТ будуть успішно продовжені під час травневого візиту Прем`єр-міністра України до Ізраїлю. 

  Важливими є і культурні відносини між країнами. Цьому сприяють, в тому числі, історичні та сімейні українсько-ізраїльські зв`язки. Торік Ізраїль відвідали 160 тисяч наших туристів. 

  Велику частину зустрічі співрозмовниці присвятили вшануванню пам`яті жертв Голокосту. Ізраїльська сторона подякувала за жалобні церемонії в Бабиному Яру, присвячені  75-річчю страшного злочину та підтримала плани створення пам`ятного комплексу на місці трагічних подій.

  Також йшлося про досвід реформування країн в умовах війни, розвиток авіасполучення між нашими країнами та подальшу взаємопідтримку.

  Із ізраїльської сторони участь у зустрічі також взяли Надзвичайний і повноважний посол держави Ізраїль в Україні Еліав Бєлоцерковський, заступник спікера Кнесету Йоель Хассон, голова коаліції Давід Бітан, члени Кнесету Ревіталь Свід та Йоель Развозов, головний директор Кнесету Альберт Сахаровіч, головний менеджер єврейської агенції «SOHNUT» Джош Швартц, радник Міністра національної інфраструктури, енергії та водних ресурсів Рамі Таеб, голова департаменту поглинань єврейської агенції «SOHNUT» Бені Лідскі, заступник голови Місії Держави Ізраїль до України Еміль Бен Нафтали та голова агенції «SOHNUT» в Україні Рон Гарфілд.