• In English
 • Громадська рада при ДАБІ обговорила законодавчі зміні у сфері держархбудконтролю
  опубліковано 16 лютого 2017 року о 13:19

  15 лютого відбулося засідання Громадської ради при Державній архітектурно-будівельній інспекції України.

  Під час засідання учасники обговорили реформування дозвільно-інспекційної роботи у будівельній галузі відповідно до нового Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення містобудівної діяльності», нещодавно підписаного Президентом України.

  Так, було наголошено, що Законом скасовується законодавче поле для маніпуляцій з визначення категорій складності об’єктів будівництва та зловживання забудовників при отриманні права на виконання будівельних робіт за декларативним принципом. Зазначено також, що новий Закон вносить суттєві зміни і доповнення до порядку здійснення держархбудконтролю. Зокрема, на законодавчому рівні визначені підстави для проведення позапланових перевірок, перелік документів, які необхідно подати для отримання містобудівних умов та обмежень, підстави для відмови у їх наданні, зміст містобудівних умов та обмежень тощо.

  Крім того, були заслухані пропозиції та висловлені зауваження щодо критеріїв, за якими оцінюються ступені ризику від провадження господарської діяльності у будівництві та визначається періодичність планових перевірок суб’єктів господарювання.

  Серед іншого обговорювалися плани роботи консультативно-дорадчого органу ДАБІ на 2017 рік, зокрема, щодо аналізу діяльності новостворених органів архбудконтролю, заходів реалізації Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення містобудівної діяльності» тощо.

  Нагадаємо, що Громадська рада при Державній архітектурно-будівельній інспекції України є постійно діючим колегіальним виборним консультативно-дорадчим органом, утвореним для забезпечення участі громадян в управлінні державними справами, здійснення громадського контролю за діяльністю ДАБІ та її територіальних органів, налагодження ефективної взаємодії зазначених органів з громадськістю, врахування громадської думки під час формування та реалізації державної політики з питань державного контролю та контролю у сфері житлово-комунального господарства.