• In English
 • Павло Петренко відкрив Центр ювенальної пробації у Києві
  опубліковано 16 лютого 2017 року о 13:59

  Сьогодні Міністр юстиції Павло Петренко разом з Уповноваженим Послом Канади в Україні Романом Ващуком відкрили у Києві Центр ювенальної пробації. Тут неповнолітні, які отримали умовні строки, зможуть пройти через спеціальні програми, які допоможуть їм більше не мати проблем із законом. Даний центр став першим запущеним в рамках державної програми розвитку системи пробації, яка стала реальністю після прийняття Закону про пробацію.

  “Наше спільне з партнерами завдання — через ювенальну пробацію показати, що кожна людина має право на другий шанс. І що кожна людина може повернутися до нормального життя. Це стосується як неповнолітніх, так і дорослих”, - зазначив Міністр юстиції Павло Петренко.

  За його словами, головне завдання роботи Міністерства юстиції у цьому напрямку — максимальне охоплення пробаційними програмами усіх неповнолітніх та зміна філософії застосування покарань, коли ув’язнення застосовуватиметься лише як крайній захід.

  Нині через пробаційні програми, які реалізуються в рамках пілотного проекту за підтримки Уряду Канади, проходять понад 1500 неповнолітніх, які мають умовні покарання.

  “З досвіду роботи таких центрів ми бачимо, що серед дітей, які пройшли через пробаційні програми, повторно вчинили злочини лише 2% неповнолітніх. Це прекрасний результат”, - наголосив Міністр юстиції.

  Він також зауважив, що суспільство має давати шанс на виправлення кожній людині.

  “Немає чужих дітей. Кожна дитина, яка потрапила в скрутне становище, потребує елементарного спілкування і уваги. Ця увага є набагато кращою мотивацією не вчиняти злочини у майбутньому, ніж покарання у вигляді ув’язнення. Прийнятий закон дає можливість застосовувати пробацію до всіх без виключення злочинів. Зараз ми застосовуємо пробацію до тих осіб, які не відбувають покарання в колоніях. Це дрібні злочини та злочини середньої тяжкості. Але ті діти, які нині перебувають у колоніях навіть за тяжкі злочини, так само мають право на пробацію, на спілкування і на другий шанс”, - заявив Павло Петренко.

  При цьому він зауважив, що перед країною стоїть масштабне завдання розвитку пробаційних програм не лише для неповнолітніх, а й для дорослих.

  “Ми маємо так само розвивати пробацію для дорослих. Адже злочинність неповнолітніх і дорослих тісно пов’язані. Криміногенний вплив дорослих, особливо в неспокійних сім’ях, має вирішальний вплив на неповнолітніх”, - сказав очільник Мін’юсту.

  Він поінформував присутніх, що нині триває робота з розгортання повноцінної системи пробаційних підрозділів на місцях.

  “Наступним нашим кроком буде відкриття центрів пробації на базі наших обласних управлінь пенітенціарної служби. Спочатку це відбуватиметься на обласному рівні, потім ми перейдемо до районів, щоб доступ до пробаційних програм був у кожної людини”, - зауважив Міністр юстиції.

  За його словами, вже реалізовується великий спільний проект з Урядом Норвегії щодо запровадження системи пробації для дорослих.

  “Так само ми ведемо перемовини з Урядом Данії, який допомагає нам у реформі юстиції, та почали перемовини з Урядом Великобританії задля отримання підтримки у повноцінному запуску пробаційних програм”, - резюмував Павло Петренко.

  Заступник Міністра юстиції Денис Чернишов у свою чергу зазначив, що запуск центрів — це не лише питання реформи пенітенціарної системи, це крок у реформуванні всієї країни на шляху до європейських стандартів.

  “Відкриття центру ювенальної пробації – це не лише подія, яка стосується пенітенціарної системи чи Міністерства юстиції. Вона стосується здоров’я нації. Підтримка психологічного стану дітей, які опинилися в конфлікті з законом, — дуже важлива річ і дуже важлива місія, яку нині просуває Міністерство юстиції”, - заявив він.

  Надзвичайний і Повноважний Посол Канади в Україні Роман Ващук наголосив, що у Канаді система пробації для неповнолітніх успішно діє вже 25 років.

  “Органічна потреба в дитячих колоніях почала відпадати, оскільки самі суди і судді зрозуміли, що праця з молоддю вимагає іншого підходу, ніж з дорослими. Був прийнятий окремий Закон про юстицію для неповнолітніх. Ця система діє в Канаді вже 25 років, і ми були піонерами у цьому напрямку”, - зазначив Посол.

  Директор “Агрітім Канада в Україні” Танія Сенфорд Амар, подякувала Міністерству юстиції, а також іншим партнерам, які впродовж останніх 7 років допомагали у запуску центрів ювенальної пробації в рамках проекту технічної допомоги “Реформування системи кримінальної юстиції щодо неповнолітніх в Україні”.

  “Для мене це дуже визначний день. Це день, якого я чекала протягом 7 років, з моменту коли ми почали реформування системи кримінальної юстиції для неповнолітніх. Тоді навіть поняття пробації в Україні було невідомим. Мета нашого проекту — створити дружню систему до дитини, яка відповідатиме міжнародним стандартам і захищатиме права людини”, - зазначила Танія Сенфорд Амар.