• In English
 • У Києві відбувся пам’ятний захід з нагоди початку спорудження Меморіального комплексу Героїв Небесної Сотні
  опубліковано 16 лютого 2017 року о 14:09

  Сьогодні, 16 лютого, у Києві на Алеї Героїв Небесної Сотні, за участі Президента України Петра Порошенка, Голови Верховної Ради, членів Уряду, народних депутатів, громадських, політичних та мистецьких діячів, а також близьких та рідних Героїв Небесної Сотні відбувся пам’ятний захід з нагоди початку спорудження Національного меморіального комплексу Героїв Небесної Сотні.

  Міністр культури Євген Нищук, відкриваючи пам’ятний захід, відзначив особливість місця, де сьогодні на високому державному рівні вшановують пам’ять Героїв Небесної Сотні .

  «Це місці є надзвичайно особливим. І чим далі час віддаляє нас від трагічних подій лютого 2014 року, тим більш сакральнішим воно стає, більш вистражданим. З часом навіяні прояви людської пам’яті стали символами і в уявленні родин Героїв та й усіх, хто приходить сюди молитись, святим стає кожне дерево, кожна гілка, кожен листочок. Говорячи мовою культури, ці відчуття, ця енергія дає нам силу рухатися далі, стає енергією пам’яті - перетворюється в поетичні рядки, пісні, ораторії, стає предметом театральних постановок, сучасних балетів, книжок, документальних та художніх фільмів. Стає усім тим, що є реально безсмертним, як безсмертною є пам’ять», - сказав Євген Нищук.

  Під час свого виступу Президент України Петро Порошенко наголосив, що у національній пам’яті мають бути збережені події Революції Гідності, які нагадуватимуть прийдешнім поколінням про ціну здобутої для них свободи. І спорудження Національного меморіального комплексу Героїв Небесної Сотні як місця національної пам’яті – є спільним, всенародним завданням. Глава держави зауважив, що минулого року висловив спільне переконання, що меморіальний комплекс має бути розташований тільки за адресою: Aлея Героїв Небесної Сотні.

  «Питання вибору найкращого проекту і будівництва Меморіалу переходить у дуже практичну площину. Надалі нам необхідне об’єднання зусиль всіх — суспільства і влади для якнайшвидшого проведення міжнародного конкурсу, розробки проекту та початку й завершення будівництва», — зазначив Петро Порошенко.

  Президент України також висловився щодо створення найближчим часом Фонду, який би підтримав здійснення кожного з етапів проекту Меморіалу, а також виступив першим спонсором цього фонду та закликав всіх, кому дорога пам’ять про подвиг Небесної Сотні, долучатися до цієї ініціативи.

  Міністр культури Євген Нищук в свою чергу повідомив, що необхідно провести міжнародний, відкритий, прозорий конкурс з залученням громадськості, родин Небесної Сотні, фахівців та експертного середовища.

  «Найближчим часом ми оголосимо конкурс, це має бути не просто художня ідея, це має бути реальний, технічний, світоглядно обґрунтований проект, яким ми зможемо не просто пишатися, який не просто представлятиме збережені артефакти доленосних подій для України – це те, що ми маємо донести до наступних поколінь, це і є пам'ять, шана і наше майбутнє», - сказав Євген Нищук.

  Міністр культури також повідомив, що продовжуючи ініціативу Президента України, вже зібрані підписи побратимів по подіях на Майдані під час Революції Гідності щодо передачі на спорудження Національного меморіального комплексу Героїв Небесної Сотні коштів премії імені Леха Валенси, які в 2014 році вони отримали у Ґданську на знак боротьби за демократію, мир і людську гідність.

  Пам’ятний захід по вшануванню Героїв Небесної Сотні супроводжувався виступами колективів Київського інституту музики імені Рейнгольда Глієра. Камерний мішаний хор під керівництвом Зої Томсон виконав молитовний твір "Херувимська", музику до якого написав студент VI курсу Київського інституту музики Даниїл Волох.

  На завершення пам’ятного заходу жіночий хор під орудою Галини Горбатенко презентував спеціально створений для цього заходу переклад пісні-символу «Пливе кача» для жіночого хору.