• In English
 • Держенергоефективності та Світовий банк обговорили інструменти стимулювання залучення інвестицій у відновлювану енергетику
  опубліковано 08 лютого 2017 року о 12:55

  8 лютого Голова Держенергоефективності Сергій Савчук провів зустріч з представниками Світового банку, з якими обговорив стан та перспективи розвитку відновлюваної енергетики в Україні, а також можливі шляхи залучення інвестицій у цю сферу.

  "Відповідно до взятих на себе зобов’язань перед Європейським співтовариством Україна активно розвиває відновлювану енергетику. Це не модний тренд, а необхідність для нас. За "зеленими" проектами – пожвавлення економіки, створення нових робочих місць, заміщення споживання традиційних енергоресурсів. І в цьому напрямку ми удосконалюємо законодавство, аби створити інвестиційно-сприятливий клімат в Україні для реалізації таких проектів", - повідомив Голова Агентства та нагадав про великий ресурсний потенціал кожного регіону країни, цілі прийнятого Національного плану дій з відновлюваної енергетики до 2020 року, удосконалену систему "зелених" тарифів, що пожвавила ринок, динаміку встановлення нових електричних потужностей, що працюють на альтернативних видах палива.

  "Сьогодні ми хочемо звернути увагу Світового банку на питання створення ефективних інструментів залучення інвестицій у проекти з відновлюваної енергетики. Аналізуючи ситуацію на ринку, ми зрозуміли, що є чимало тих, хто має і проект, і техніко-економічні обґрунтування, і технічні умови на приєднання до мереж, але з певних причин не реалізує проект, зазвичай через відсутність фінансування. Тож, за Вашої технічної допомоги ми могли б спільно попрацювати над цим питанням, не лише з точки зору запровадження відповідної нормативно-правової бази, а й з точки зору залучення інвестицій", - зауважив Сергій Савчук.

  Як пояснив Голова Агентства, наразі Держенергоефективності працює над низкою законопроектів, мета яких дати інвесторам гарантії повернення своїх інвестицій. Це, наприклад, законопроект №4334, який передбачає встановлення для виробників тепла "не з газу" тарифів на рівні 90% від тарифу на тепло з газу. У перспективі прийняття законопроекту дозволить на 3 млрд м3 зменшити споживання газу у секторі теплопостачання. Крім цього, Агентством у співпраці з Проектом USAID "Муніципальна енергетична реформа в Україні" напрацьовано концепцію законопроекту щодо створення конкурентного ринку тепла. Все це та інші законопроекти зроблять "зелені" проекти на вітчизняному ринку рентабельними. Тому варто, окрім законодавства, вже зараз працювати над інструментами для залучення фінансування.

  Наприклад, у Великобританії та США існують так звані Банки зелених інвестицій, які надають пільгові кредити на реалізацію "зелених" проектів та інвестують у них. Зокрема, такий банк в Англії, залучивши своїх 2,6 млрд фунтів стерлінгів, дозволив інвестувати разом з іншими банками та компаніями додатково 10,6 млрд фунтів стерлінгів у "зелені" проекти.

  У свою чергу представники Світового банку висловили зацікавленість щодо напрацювань Держенергоефективності з цього питання. Загалом за підсумками зустрічі сторони домовилися обмінятися актуальною інформацією про можливості стимулювання в Україні залучення інвестицій у "зелені" проекти та продовжити опрацьовувати це питання.