• In English
 • МІП: #FreeKurbedinov – держава та правозахисні організації єдині в захисті українських політв'язнів
  опубліковано 01 лютого 2017 року о 13:04

  Сьогодні, 31 січня 2017 року, в ІА "Укрінформ" відбулася прес-конференція "#FreeKurbedinov: як вберегти захисників переслідуваних у Криму?", організована Міністерством інформаційної політики України.

  Радник Міністра інформаційної політики України з питань Криму Юлія Каздобіна зазначила, що сьогодні правозахисні організації та держоргани об'єднують зусилля, аби захистити українських політв'язнів, переслідуваних окупаційною владою. Ситуація із затриманням адвоката Еміля Курбедінова вже викликала відповідну реакцію – прокуратурою АР Крим розпочато досудове слідство за трьома статтями. Вона також звернула увагу, що Міністерство інформаційної політики України закликає українців до солідарності з політв'язнями та адвокатами, які зараз піддаються переслідуванню на території Криму, аби вплинути на окупаційну владу.

  Юлія Каздобіна наголосила, що наразі необхідно забезпечити максимальну інформаційну підтримку та створення резонансу щодо арешту Еміля Курбедінова, оскільки це може сприяти припиненню репресій проти нього та його колег, а також недопущенню кримінального переслідування адвоката.

  Загалом, до звільнення з-під арешту Еміля Курбедінова докладають зусиль як правозахисна спільнота, так і органи влади.

  За словами речника МЗС Мар'яни Беци, зараз, через майже три роки з моменту окупації Криму Російською Федерацією, триває погіршення ситуації із захистом прав людини та основних свобод. "Ми направили ноту російській стороні щодо незаконного затримання Еміля Курбедінова з вимогою звільнити його. Також на цьому тижні це питання буде порушене в рамках засідань міжнародних організацій: Організації об'єднаних націй, ОБСЄ, Ради Європи", - повідомила представниця МЗС.

  Як повідомив Богдан Крикливенко, Уповноважений Верховної Ради з прав людини Валерія Лутковська після отримання інформації про затримання спрямувала лист російському омбудсмену Тетяні Москальковій, де вона виклала своє занепокоєння щодо ситуації із затриманням адвокатів та заявила, що асоціювання адвоката з його клієнтами є неприпустимим і може призвести до зниження ефективності захисту прав. За словами Богдана Крикливенка, Валерія Лутковська наразі ще не отримала відповіді від російського омбудсмена.

  Дар'я Свиридова зазначила, що фактично, окупаційна влада Криму притягнула Еміля Курбедінова до відповідальності, йдучи всупереч законам навіть самої Росії.

  "Правильно буде розглядати адміністративний арешт Еміля Курбедінова як притягнення людини до кримінальної відповідальності за передачу інформації. Для нас це свідчить про грубе порушення основних положень про права адвокатів".

  У заході взяли участь радник Міністра інформаційної політики України з питань Криму Юлія Каздобіна, речниця Міністерства закордонних справ України Мар'яна Беца, керівник Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Богдан Крикливенко, керівник Кримської правозахисної групи Ольга Скрипник та юристка Української Гельсінської спілки з прав людини Дар'я Свиридова.