• In English
 • Анастасія Дєєва: Найближчим часом у декількох пілотних областях розпочнеться набір добровольців-пожежників
  опубліковано 19 січня 2017 року о 14:37

  Заступник Міністра внутрішніх справ з питань європейської інтеграціїАнастасія Дєєварозповіла про перші кроки реформи ДСНС України, її перспективи та принципи.

  «Запуск цієї реформи є непростим, адже у неї залучено багато ключових суб’єктів, без кожного з яких така ініціатива просто зав’яне – це і МВС, і ДСНС, однак насамперед - місцеве самоврядування і жителі громад», – повідомила Анастасія Дєєва.

  Саме залучення сил місцевої громади, на її думку, дозволить значно скоротити термін прибуття вогнеборців на місце пожежі.  

  «У цивілізованих країнах цей час не перевищує 10 хвилин. В Україні пожежна машина може не приїздити протягом години, а то й більше», – зазначила заступник Міністра.

  Однак, це не є провиною пожежних, адже в більшості регіонів країни вони об’єктивно не можуть дістатись до місця події вчасно, долаючипо кілька десятків кілометрів бездоріжжям.До того ж мережа пожежних команд сьогодні недостатньо розгалужената потребує розвитку.

  «В умовах загальної децентралізації робити це через державну систему – недоцільно. На місцях управляти сферою цивільного захисту значно простіше», – наголосила Анастасія Дєєва.

  При розробці засад реформування пожежної безпеки було взято досвід західних країн, які використовують систему місцевих добровольчих команд.

  «По-перше, це залучення громадян до участі в суспільному житті, розвиток громадянського суспільства, виховання справжніх героїв. По-друге, є реальна змога збільшити пожежну команду, не збільшуючи видатки на її утримання», – сказала заступник Міністра внутрішніх справ.

  Минулого року було запущено роботу 9 таких добровольчих команд. У 2017 році лише за 18 днів на пожежах, до яких залучались добровольці, було врятовано 198 осіб.

  «Кількість врятованих можна б було значно збільшити, якби у кожній громаді була своя пожежна команда і постраждалі не чекали на допомогу з районного центру», – резюмувала Анастасія Дєєва.