• In English
 • На сьогодні місцева влада опрацьовує 22% дозвільних документів у будівництві
  опубліковано 26 грудня 2016 року о 16:30

  У результаті децентралізації системи держархбудконтролю на сьогодні місцевою владою вже забезпечується опрацювання 22% дозвільних документів у будівництві.  Про це під час брифінгу повідомив Голова Держархбудінспекції Олексій Кудрявцев.

  Завдяки процесу децентралізації системи держархбудконтролю, який наприкінці 2015 року розпочала ДАБІ, громади отримують усі важелі, необхідні для контролю над будівництвом на місцях. Створюючи власні інспекції держархбудконтролю, місцева влада повністю несе відповідальність за містобудівну ситуацію, має змогу реєструвати дозвільні документи, самостійно перевіряти об’єкти будівництва, зупиняти самочинне будівництво, штрафувати порушників тощо.

  «Станом на сьогодні функції архітектурно-будівельного контролю отримали 52 населені пункти, із них 16 – обласні центри. Найактивнішими є Київська та Дніпропетровська області,  – зауважив Олексій Кудрявцев. – Зважаючи на те, що міста, які отримали повноваження держархбудконтролю, здійснюють дозвільні та реєстраційні функції самостійно, можна говорити, що сьогодні місцевою владою забезпечується опрацювання фактично 22% обсягів дозвільних документів у будівництві. У 2017 році цей показник збільшиться, адже ми плануємо завершити передачу повноважень усім обласним центрам».

  За словами Олексія Кудрявцева, Держархбудінспекцією створено всі умови для того, щоб органи місцевого самоврядування могли перебрати на себе містобудівні повноваження. Зокрема, ДАБІ надає постійну консультаційну та інформаційну підтримку місцевим органам влади у процесі створення органів держархбудконтролю.

  У той же час Голова Держархбудінспекції повідомив, що для підвищення ефективності роботи місцевої влади у сфері містобудування Держархбудінспекція з 2016 року приступила до виконання нової функції – державного архітектурно-будівельного нагляду. Тобто ДАБІ як державний орган здійснює нагляд за законністю прийняття рішень місцевими органами містобудування та архітектури, а також тими місцевими органами, які взяли на себе повноваження з архбудконтролю.

  За результатами річної роботи спостерігається значне зменшення кількості порушень під час видачі містобудівних умов та обмежень. «Загалом по Україні проведено 534 планові та позапланові перевірки діяльності уповноважених органів. Майже 70% перевірок виявили порушення», – підсумував Олексій Кудрявцев.