• In English
 • "Кордон - це живий організм, зі своїми проблемами та особливостями", - Віктор Назаренко
  опубліковано 21 грудня 2016 року о 15:46

  "Кордон - це живий організм, зі своїми проблемами та особливостями", - зауважив в інтерв'ю "Голосу України" Голова Державної прикордонної служби України Віктор Назаренко.

  Голова прикордонного відомства розповів про безпеку на кордоні та про будову так званої «Стіни» з Росією.  

  Віктор Назаренко зауважив, що «Стіна» - це швидше медійна назва проекту, а йдеться  - про інтелектуальну модель охорони державного кордону України, де різні технічні засоби поєднуються і доповнюють один одного, що дозволяє як контролювати лінію державного кордону в режимі он-лайн, так і оперативно реагувати у випадку порушення». Також очільник Держприкордонслужби розповів про інженерно-технічного облаштування та повідомив, що його воно здійснюється відповідно до плану, затвердженого Урядом у травні 2015 року.

  Голова ДПСУ додав, що «проект фінансується із державного бюджету, а зараз тривають планові заходи з його виконання на території Харківської і Луганської областей. У Харківській області виконано вже понад 50 відсотків робіт. У Луганській області роботи тільки розпочали. А ділянку відділу «Дергачі», що на Харківщині, використали як полігон для випробування технічних новацій, котрі зараз спільно із науковцями впроваджуються на кордоні».

  «Загалом на сьогодні облаштовано 264,6 км протитанкових ровів, 111,8 км рокадних доріг, 40,6 км контрольно-слідової смуги, 75,7 км загороджувального паркану. Придбано й уже використовується чотири бойові модулі. Обладнано комплексну систему захисту і контролю державного кордону в більшій частині Харківської області», - констатував Голова ДПСУ.

  «Після запровадження системи візуально-технічного спостереження на тих ділянках, які облаштували – зокрема, на відділі «Дергачі» та сусідніх, кількість порушень мінімізована», - зазначив очільник відомства.

  «Проект є дуже важливим, адже уперше в багатовіковій історії Україна будує реальний кордон із Росією. І це справді та споруда, яка дозволить підвищити ефективність, а ризики й загрози набагато зменшити, – наголосив  Віктор Назаренко. Одночасно він зауважив, що «на жаль, фінансування достатньо обмежене і не дозволяє в повному обсязі виконувати проект. Адже у 2015-му із бюджету при проекті майже один мільярд гривень були виділені лише 400 мільйонів. Цього року при проекті 1,200 мільярда гривень виділено лише 200 мільйонів, на сьогодні профінансовано 175 мільйонів. Також залишається неврегульованим питання щодо відведення земельних ділянок – так званих земель оборони уздовж лінії державного кордону».