• In English
 • Степан Кубів підписав Меморандум взаєморозуміння між Урядом України та Європейським інвестиційним банком
  опубліковано 19 грудня 2016 року о 16:53

  Сьогодні, 19 грудня, у Брюсселі Перший Віце-прем’єр-міністр України Степан Кубів та Віце-президент Європейського інвестиційного банку Вазіл Худак підписали Меморандум взаєморозуміння між Урядом України та Європейським інвестиційним банком (ЄІБ).

  Метою Меморандуму є посилення співпраці з ЄІБ та реалізація відповідних проектів у період 2017-2020 у таких сферах як транспорт, енергетика, муніципальна та екологічна інфраструктура, освіта та інновації, підтримка розвитку приватного сектору.

  Наразі в Україні за підтримки ЄІБ реалізуються 11 проектів, багато з яких мають важливе значення не тільки для України, але і для всієї європейської спільноти. Так, наприклад, за співфінансування ЄІБ будується Бескидський тунель, який є частиною 5-го Пан'європейського транспортного коридору.

  Крім Меморандуму, члени української делегації підписали Угоду про фінансування “Проекту модернізації української залізниці” та Угоду про фінансування проекту “Вища освіта. Енергоефективність та сталий розвиток”.

  “Уряд зацікавлений у якнайшвидшій реалізації фінансової угоди щодо проекту “Вища освіта. Енергоефективність”, який дозволить вищим навчальним закладам забезпечити ефективне використання енергії шляхом енергозбереження”, - зазначив Степан Кубів перед підписанням. Він також додав: “Сподіваємось, що підписання Меморандуму про взаєморозуміння між Урядом України та ЄІБ закладе підвалини для подальшої ефективної співпраці між сторонами”.