• In English
 • Геннадій Зубко: Багатоповерхівки - цільові об'єкти для співпраці з Фондом енергоефективності
  опубліковано 15 грудня 2016 року о 11:18

  Вперше за чверть століття незалежності України ми напрацювали повний пакет законів, який створює правові підстави для повномасштабного впровадження енергоефективності в житловому секторі. Про це йдеться у блозі Віце-прем’єр-міністра - Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадія Зубка «Фонд енергоефективні компенсує домовласникам до 50% вартості термомодернізації будинку» видання «Лівий берег». 

  За його словами, над цими законом працювали разом вітчизняні і міжнародні експерти, а підтримали його громадські організації «Реанімаційний пакет реформ», Громадянська мережа ОПОРА,  Асоціація «Енергоефективні міста України» та інші.

  «Запровадження в дію повного пакета законодавства з енергоефективності вже за 4 роки прогнозовано скоротить споживання газу в житловому секторі на 1 млрд м3 та значно зменшить платіжки населення за комунальні послуги. Ми будемо купувати на 1 млрд м3 менше імпортного газу, за який ми платимо валютою», - наголосив Геннадій Зубко. 

  Він зазначив, що Україні для повномасштабного впровадження енергоефективності потрібно витратити $50 млрд. «З держбюджету реально  виділити лише незначну частину цих коштів. Проте, якщо держава надасть дієвий інструмент, гроші готові дати міжнародні інвестори і банки, оскільки термомодернізація оживить будівництво, ринок товарів і послуг та створить тисячі робочих місць», - зауважив Геннадій Зубко.

  На його думку, таким інструментом стане Фонд енергоефективності. «Майже 70% коштів в структурі рахунків ЖКП складає опалення та гаряче водопостачання. Та саме ці послуги мають найбільший потенціал економії - до 60%. В багатоповерхівках впровадження таких заходів можливе на рівні будинку в цілому. Відтак багатоповерхівки - цільові об'єкти для співпраці з Фондом енергоефективності», - зазначив Геннадій Зубко.