• In English
 • Сергій Савчук обговорив із Послом Республіки Словенія в Україні домовленості щодо співпраці двох країн у сферах енергоефективності та відновлюваної енергетики
  опубліковано 08 грудня 2016 року о 17:03

  8 грудня 2016 року Голова Держенергоефективності Сергій Савчук провів зустріч з Надзвичайним і Повноважним Послом Республіки Словенія в Україні Наташою Прах, з якою обговорив досягнуті під час нещодавнього візиту Президента України Петра Порошенка до Словенії домовленості щодо співпраці двох країн у сферах енергоефективності, відновлюваної енергетики та альтернативних видів палива.

  «Меморандум про взаєморозуміння між Держенергоефективності та Міністерством інфраструктури Республіки Словенія, підписаний 8 листопада цього року, повинен стати фундаментом для спільної роботи над впровадженням проектів з енергоефективності та відновлюваної енергетики, напрацюванням ефективних механізмів державної підтримки та розвитку цих сфер», - наголосила на початку зустрічі Наташа Прах.

  У ході зустрічі Голова Агентства розповів Послу Словенії про особливості державної політики у сфері енергоефективності та відновлюваної енергетики. Зокрема, Сергій Савчук повідомив про значний ресурсний потенціал країни для виробництва енергії з відновлюваних джерел, охарактеризував завдання Національного плану дій з відновлюваної енергетики на період до 2020 року та зосередився на досягненнях щодо створення інвестиційно-привабливого поля у цій сфері.

  Так, прийняття Закону України щодо стимулювання виробництва електроенергії з відновлюваних джерел дозволило удосконалити систему «зелених» тарифів. «Завдяки запровадженому минулого року «зеленому» тарифу на закупівлю електроенергії, виробленої сонячними електроустановками потужністю до 30 кВт, щоквартально на 40-45% збільшується кількість домовласників, які встановлюють сонячні панелі. Сьогодні їх 625, але обсяг ринку сягає 6,5 млн домогосподарств. Тож, це значний потенціал для роботи інвесторів, у тому числі словенських», - повідомив Голова.

  Сергій Савчук також наголосив, що поряд із вже діючими об’єктами «зеленої» енергетики, в країні є ціла низка розроблених проектів з виданими технічними умовами на підключення до мереж, які потребують фінансування і можуть зацікавити словенських інвесторів.

  «Наприклад, у біоенергетиці таких проектів загальною потужністю 164,1 МВт, у вітроенергетиці – 2725 МВт, у сонячній – 1550,7 МВт. Їхня загальна вартість більше 7 млрд доларів. Це фактично готові точки входу для інвесторів», - повідомив Голова та додав, що вигідним може бути впровадження проектів з виробництва енергії з альтернативних видів палива, з вирощування енергокультур.

  Водночас, Сергій Савчук запевнив Посла Словенії в Україні у тому, що отримати консультаційну допомогу при розробці та реалізації інвестиційний проектів в Україні можна у нещодавно створеному при Держенергоефективності Центрі залучення зелених інвестицій. 

  У свою чергу Наташа Прах розповіла про роботу Екологічного фонду Словенії, так званого Eko sklad, який надає кредити з низькою відсотковою ставкою на «зелені» проекти. За її словами, представники фонду зацікавлені провести переговори з Держенергоефективності та обмінятися досвідом.

  «Фонд зробив значний внесок у розвиток відновлюваної енергетики в Словенії. Адже кредити надаються як бізнесу, так і фізичним особам під нижчі відсотки та довший період, ніж у звичайний банках. Сума кредиту залежить від таких факторів: розмір допустимих витрат, необхідні інвестиції, оцінка екологічних критеріїв», - розповіла Посол.

  Наприкінці зустрічі сторони дійшли згоди щодо необхідності продовження співпраці, обміну актуальною інформацією та проведення веб-конференції з представниками Екологічного фонду Словенії для обговорення концепції роботи подібного фонду в Україні.