• In English
 • Тарас Кутовий: Прийняття норми підтримки в 1% від валового аграрного виробництва гарантуватиме стабільний розвиток для аграріїв
  опубліковано 08 грудня 2016 року о 16:36

  Прийняття норми підтримки в 1 % від валового аграрного виробництва гарантуватиме стабільний розвиток для аграріїв. Про це розповів Міністр аграрної політики та продовольства Тарас Кутовий під час виступу на міжнародній конференції «Ведення агробізнесу в Україні 2016: правила гри».

  «Правда в тому, що кожного року були програми підтримки, але ніколи вони не були гарантованими. І відповідно до цього не було якоїсь стабільності. За умови прийняття норми підтримки в 1 % Парламентом, ця норма буде зафіксована на 5 років», - сказав Тарас Кутовий.

  Також він розповів про бачення питань підтримки: «Ми запропонували велику робочу групу. Фактично запровадити систему автоматичного відшкодування для платників ПДВ у тваринництві, рослинництві, овочівництві, у сегменті фруктів, картоплі і цукровий буряка».

  Очільник аграрного відомства окреслив механізми надання підтримки: «Фактично декларується сума до сплати ПДВ і відповідно в декларації ставиться відмітка, що платник є платником тієї спеціальної групи. Казначейство відповідно до реєстрів просто відшкодовує таку саму суму цьому платнику».

  На думку Міністра, цей механізм є системою прямої підтримки, але за своєю суттю, повністю відповідає спеціальному режиму. «Тому, якщо це буде прийнято, можна стверджувати, що для згаданих категорій, спецрежим в контексті його фінального результату - повернений у 100% вигляді», - підкреслив Тарас Кутовий.