• In English
 • Комісія з питань відновлення мовлення при МІП визначила, як посилити український сигнал на Крим та Донбас
  опубліковано 08 грудня 2016 року о 13:48

  6 грудня 2016 року відбулося чергове засідання Комісії з питань забезпечення стабільного функціонування системи національного телебачення та радіомовлення при Міністерстві інформаційної політики України.

  Основною метою було обговорення наступних кроків із виконання завдань, поставлених Президентом України щодо збільшення потужності мовлення телевежі на горі Карачун та відновлення мовлення на Крим.

  Член Національної ради України з питань телерадіомовлення Сергій Костинський запропонував підвищити вежу в Лисичанську, яка на сьогодні сягає 80 метрів, та розмістити на ній передавач потужністю 10 кВт.

  «Збільшення висоти веж удвічі дасть можливість посилити сигнал мовлення в 1,4 раза», - наголосив Костинський.

  За словами Сергія Костинського, також потрібно розглянути можливості збільшення потужності сигналу українського мовлення на прикордонних територіях на 100–200 Вт, а також здійснення мовлення радіостанції "Армія FM" сигналом потужністю 10 кВт.

  У свою чергу заступник Міністра інформаційної політики України Артем Біденко повідомив, що до Міністерства інформаційної політики України надійшло два публічних звернення від громадян щодо відсутності українського мовлення в місті Красногорівка Мар'їнського району Донецької області та місті Кадіївка Луганської області.

  «Ми максимально швидко реагуємо на такі запити, отримані як через соцмережі, так і через формальні процедури. Зараз жителі східних регіонів – ключова підтримка нашій моніторинговій місії», - зазначив заступник Міністра.

  Директор департаменту радіо технологій концерну РРТ Дейко Володимир повідомив, що північні регіони України вже покрито потужнішим сигналом українського мовлення мережі УТ-1, а саме Шосткинський район Сумської області та Холми Корюківського району Чернігівської області.

  Разом із тим члени Комісії визначили населені пункти, де, за можливості, слід розміщувати німецькі передавачі з метою посилення українського сигналу на Крим. У цьому напрямі Комісія вирішила спрямувати сигнал із телевежі в м. Чаплинка та використання захоплених російських частот.

  Нагадаємо, 5 грудня 2016 року в Слов’янську відбулося офіційне відкриття телевежі на горі Карачун за участі Президента України Петра Порошенка, Міністра інформаційної політики України Юрія Стеця, а також інших представників влади.