• In English
 • ProZorro отримала престижну міжнародну премію Open Government Awards 2016
  опубліковано 08 грудня 2016 року о 10:47

  Українську електронну систему публічних закупівель ProZorro було визнано переможцем третьої щорічної премії ініціативи в сфері відкритого врядування Open Government Awards 2016. Оголошення переможців відбулося під час саміту Open Government Partnership (OGP Global Summit), що проходить у Парижі.

  Премія відзначає громадські ініціативи, які використовують урядові дані для досягнення соціально важливих цілей. Автори ініціатив повинні були продемонструвати реальні результати прозорого використання урядових даних. Як зазначають організатори премії, система ProZorro «проливає світло на корупційні практики закупівель в Україні». Крім того, Україна отримала особливе визнання за залучення до проекту молодих фахівців.

  “Успіх системи ProZorro доводить, що Україна може запропонувати світові справді інноваційні ІТ-рішення. Наш досвід реалізації реформи публічних закупівель, який базується на одній з найкращих систем e-procurement в світі, став взірцем для інших. Сьогодні ми вже готові розповсюджувати цей позитивний досвід як на інші державні сфери, так і на інші країни”, – зазначив Максим Нефьодов, Перший заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України.

  Зі свого боку директор департаменту регулювання публічних закупівель Олександр Стародубцев нагадав, що реформа публічних закупівель в Україні розпочалася як громадська ініціатива. За підтримки міжнародних організацій і волонтерів, які приєдналися до команди Уряду, пілотний проект ProZorro вийшов на державний рівень. “За півтора роки роботи в пілоті ми відпрацювали як технічну, так і нормативну базу. І сьогодні готові не тільки забезпечити проведення всіх тендерів в електронному вигляді, а ще й допомогти в цьому іншим країнам”, - додав Олександр Стародубцев.

  Від самого початку реформа базувалася на трикутнику співробітництва “держава – бізнес – громадськість”, зазначив Віктор Нестуля, директор програми інноваційних проектів Transparency International Україна. Саме активна взаємодія активістів, урядовців і представників бізнесу дозволила забезпечити успіх ProZorro. “Сьогодні ми розбудовуємо навколо системи широку інфраструктуру моніторингу. У нас є для цього найсучасніший відкритий модуль аналітики. А нещодавно розпочав роботу моніторинговий портал DoZorro.org, який дозволяє кожному громадянину залучитися до моніторингу закупівель”, - підкреслив Віктор Нестуля.

  Другу премію Open Government Awards 2016 отримала платформа API Pemilu (Індонезія), яка централізує дані виборів для більшого залучення громадян і раціоналізації виборчого процесу. Володар третього місця – гондураська  філія ініціативи Construction Sector Transparency Initiative (CoST), яка дозволяє краще контролювати витрати уряду на будівництво і інфраструктуру.

  Минулого року переможцем було визнано проект з Уругваю ("ATuServicio.uy", показники ефективності постачальників медпослуг). Друге місце посіла Індонезія (проект "Pencerah Nusantara"). А третє - Великобританія (проект “Neighborhood Planning”).

  Нагадаємо, що в травні 2016 року на церемонії в Лондоні ProZorro отримала найвищу відзнаку в сфері публічних закупівель – міжнародну премію World Procurement Awards. Українська система також рекомендована як успішний зразок реформи публічних закупівель Європейським банком реконструкції і розвитку (ЄБРР). Наразі ведуться переговори з урядами інших країн щодо впровадження систем e-procurement на основі принципів і підходів ProZorro, за підтримки української команди розробників.