• In English
 • Україна повністю виконує міжнародні зобов'язання у сфері ядерної безпеки та захищеності
  опубліковано 06 грудня 2016 року о 16:25

  Про це повідомив Голова Держатомрегулювання Сергій Божко під час виступу на Міжнародній конференції МАГАТЕ «Ядерна захищеність: обов’язки та дії» (Відень, Республіка Австрія).

  Зі слів очільника української делегації, Україна визнає важливу роль Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) у зміцненні глобальної системи ядерної захищеності.

  «Ми високо цінуємо роль Секретаріату МАГАТЕ у виконанні плану з ядерної захищеності на 2014-2017 роки, що дозволяє державам-членам визначити пріоритетні напрями довгострокової діяльності, вдосконалити національні системи фізичного захисту, – зазначив Сергій Божко. – Все ж чудово розуміємо, що кожна країна несе повну відповідальність за забезпечення фізичного захисту власних ядерних установок та матеріалів».

  Подальше сприяння дотриманню й впровадженню міжнародних правових інструментів у сфері ядерної захищеності – необхідність. Це цілком відповідає Конвенції про фізичний захист ядерного матеріалу, до якої Україна долучилася у 2005 році й успішно гармонізувала національне законодавство з положеннями цього документа.

  За останні два роки в Україні значно зміцнений національний режим фізичного захисту об'єктів і матеріалів шляхом розробки й впровадження на всіх українських АЕС всеосяжного плану дій в разі саботажу й кризової ситуації. Крім того, проводиться ретельна робота з розробки проектів модернізації систем фізичного захисту ядерних установок і об'єктів поводження з радіоактивними відходами.

  Україна вживає всіх необхідних заходів для забезпечення високого рівня фізичного захисту ядерних установок та матеріалів, повністю виконує свої міжнародні зобов'язання в галузі ядерної безпеки та захищеності, та залишається надійним партнером з однією з найбільших програм ядерної енергетики в Європі.

  Повну доповідь Сергія Божка дивіться за посиланням