• In English
 • Учасники громадських слухань обговорили реформування системи захисту дітей
  опубліковано 02 грудня 2016 року о 15:38

  Сьогодні під головуванням Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана відбулися громадські слухання на тему „Діти, які потребують особливого захисту держави: ключові аспекти реформування державної політики”.

  Участь у цьому заході взяли Міністр соціальної політики Андрій Рева, заступник Міністра з питань європейської інтеграції Сергій Устименко, директор департаменту захисту прав дітей та усиновлення Руслан Колбаса, начальник управління профілактики соціального сирітства Ірина Пінчук, начальник управління у справах людей похилого віку та надання соціальних послуг Оксана Суліма, представники громадських організацій та центральних органів виконавчої влади.

  Під час заходу відбулася презентація результатів комплексного дослідження системи захисту дітей в Україні, проведеного протягом 2015-2016 років благодійною організацією Hope and Homes for Children.

  Директор регіонального офісу цієї організації Галина Постолюк у своєму виступі окреслила основні результати аудиту. Дослідження засвідчило, що Україна має найбільшу кількість дітей, які перебувають в інтернатних закладах, і, на жаль, їх кількість зростає через економічну кризу та конфлікт на Сході країни. Також зазначено, що лише 10% цих дітей мають статус сиріт або позбавлених батьківського піклування. Вартість утримання інтернатної системи у 2016 році склала 6,4 млрд грн і зростає щорічно. Тільки 10% цих коштів дійсно витрачається на потреби дітей, решта йде на зарплату працівників, обслуговування будівель закладів і адміністративні витрати.

  Учасники слухань обговорили ефективні механізми підтримки сімей з дітьми, пріоритет виховання дитини в рідній сім’ї, розвиток батьківської компетентності та відповідальності.

  Важливою частиною дискусії стала деінституціалізація в умовах децентралізації влади, що гарантуватиме розподіл повноважень і відповідальності щодо захисту прав дітей.

  Заступник Міністра з питань європейської інтеграції Сергій Устименко поінформував, що, виконуючи визначені Президентом та Прем’єр-міністром України стратегічні завдання деінституціалізації, Мінсоцполітики пропонує ряд першочергових заходів, які необхідно здійснити найближчим часом і які повністю співпадають з думкою громадськості, висловленою на сьогоднішніх слуханнях.

  „Ці завдання ми зможемо виконати виключно разом, об’єднавши зусилля центральних та місцевих органів виконавчої влади з органами місцевого самоврядування, у постійній співпраці з громадськими та благодійними організаціями”, - підкреслив він.

  Окремо учасники зібрання приділили увагу тому, що необхідно зробити для належного соціального правового захисту дітей, постраждалих внаслідок військового конфлікту на Сході України, аналізу ефективності допомоги їм та захист таких дітей, реформування системи захисту дітей.

  За результатами слухань учасники напрацювали спектр щодо подальших кроків у напрямку ефективної підтримки сімей з дітьми.