• In English
 • Уряд не дозволить постачальникам житлово-комунальних послуг наживатися на людях, - Павло Розенко
  опубліковано 02 грудня 2016 року о 15:19

  Віце-прем’єр-міністр України Павло Розенко переконаний, що прийняте Урядом рішення про новий алгоритм формування рахунків за опалення у будинках без лічильників не дозволить постачальникам послуг виставляти людям невиправдано високі суми у платіжках. Про це він сказав на прес-конференції в Одесі.

  «Перші отримані платіжки показали «розмаїття підходів» до нарахування вартості опалення. Платіжки в будинках, які обладнані лічильниками, менші у 2-2,5 раза,  ніж у тих, які не обладнані лічильниками. Тому 30 листопада Уряд прийняв рішення, що рахунки за централізоване опалення у будинках без лічильників формуватимуться за новими правилами – на основі усередненого в місті показника споживання тепла у тих будинках, де встановлені лічильники», - сказав він.

  «Таким чином, ми збалансуємо ціни і не дозволимо монополістам наживатися на людях», - наголосив Павло Розенко.

  Він водночас зазначив, що такий крок відновить справедливість на певний період, але не вирішить проблему повністю, адже лічильники тепла мають бути встановлені у кожному будинку якнайшвидше. «Ми оцінюємо програму встановлення лічильників у будинках як незадовільну. В цілому по Україні біля 61% лічильників встановлено. В Одеській області – біля 50%. Це дає підстави для маніпуляцій, коли кошти виділені з держбюджету на субсидії фактично йдуть за послуги, які не надаються», - зауважив Віце-прем’єр-міністр.