• In English
 • Геннадій Зубко: Суспільство має переконати ВР ухвалити до кінця року чотири закони з енергоефективності
  опубліковано 02 грудня 2016 року о 14:04

  «На заходи з енергоефективності в Україні залучено 2,6 млрд грн. Ця політика відбувається більшою мірою не завдяки, а всупереч відсутності законодавчої бази. Прикро визнати, але законодавчий орган відстає від прогресивно мислячої  і активно діючої української громади». Про це зазначив Віце-прем'єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадій Зубко у статті для видання «Економічна правда» «Пакетне тепло. Для чого Україні Фонд енергоефективності».

  На його думку, суспільство має переконати Верховну Раду ухвалити до кінця року чотири закони, які стануть фундаментом для енергоефективності та енергонезалежності держави.

    «Аби Фонд почав працювати, вже у 2017 році необхідно ухвалити чотири законопроекти. Два законопроекти напрацьовані спільно з народними депутатами - «Про житлово-комунальні послуги» і «Про комерційний облік комунальних послуг». Ще два ключових законопроекти, розроблені спільно з аналітиками, експертами та міжнародними партнерами - «Про енергетичну ефективність будівель» і «Про Фонд енергоефективності», - зауважив Геннадій Зубко.

  На його думку, останній закон є ключовим, оскільки надасть українським родинам фінансову підтримку та технічні рішення, що зменшать їхні витрати.  «Його ухвалення дає можливість об'єднати зусилля всіх, хто підтримує енергореформи в Україні. Це Світовий банк, AFC, Європейський банк реконструкції та розвитку, усі міжнародні партнери, які нам допомагають у розробці законів і готові фінансувати впровадження енергоефективності. На підтримку цього законопроекту висловились вітчизняні експерти і  громадські організації, зокрема, «Реанімаційний пакет реформ», «Опора», «Енергоефективні міста України», - підкреслив Геннадій Зубко.