• In English
 • Україна розвиває торговельно-економічне співробітництво з Державою Кувейт
  опубліковано 30 листопада 2016 року о 16:47

  Перший віце-прем’єр-міністр - Міністр економічного розвитку і торгівлі України Степан Кубів провів зустріч з регіональним координатором по країнах Південно-Східної Азії та АТР Кувейтського фонду арабського економічного розвитку (КФАЕР) Валідом Аль-Бахар.

  Під час зустрічі обговорювались питання співробітництва з Кувейтським фондом арабського економічного розвитку з метою залучення довгострокових пільгових кредитів для фінансування найбільш чутливих соціально важливих проектів в Україні (в соціальній, медичній та освітній сферах, реалізації інфраструктурних проектів, а також можливість надання технічної підтримки).

  Перший віце-прем’єр-міністр України підкреслив важливість економічної співпраці між Україною та Державою Кувейт, яка має важливі аспекти та перспективи для подальшого розвитку.

  «Сьогодні Україна проводить політику щодо макроекономічної стабілізації у 2016 році й економічного розвитку та росту на наступний рік. Наразі макроекономічні показники говорять про стабілізацію промислового виробництва та тенденцію до збільшення інвестицій», - зазначив Степан Кубів.

  Серед головних та перспективних напрямів співпраці сторони зазначили: активізацію співробітництва у галузі сільського господарства, енергетики та розбудови транспортної інфраструктури.

  Також у ході дискусії йшлося про проведення у 2017 році Третього спільного засідання Міжурядової українсько-кувейтської комісії з питань економічного, технічного та торговельного співробітництва.

  Довідково

  У 2015 р. Кувейт посів 110-е місце серед країн світу за обсягами українського експорту та 125-е місце за обсягами товарообігу (14-е місце серед країн Близькосхідного регіону).

  Товарообіг за 2015 р. складає 6,961 млн. дол. США (зменшився на 57,9 % у порівнянні з 2014 роком).

  Експорт товарів складає 6,916 млн. дол. США (скоротився на 53,0 %). Структура: м'ясо та їстівні субпродукти – 40,8 %; жири та олії тваринного або рослинного походження – 10,5 %; вироби з чорних металів – 9,7 %; молоко та молочні продукти, яйця птиці; натуральний мед – 7,5 %; реактори ядерні, котли, машини – 4,4 %; зернові культури – 3,9 %; друкована продукція – 3,7 %; готові продукти із зерна – 3,5 %; меблі – 2,8 %.

  Імпорт товарів складає 45,4 тис. дол. США (скоротився на 97,5 %). Структура: пластмаси, полімерні матеріали – 97,5 %; органічні хімічні сполуки – 2,5 %.

  Сальдо торгівлі товарами за 2015 р. позитивне і складає 6,87 млн. дол. США.

  За 9 місяців 2016 року зовнішня торгівля товарами складає 9,26 млн. дол. США (показник збільшився на 70,9 % у порівнянні з аналогічним періодом 2015 року).