• In English
 • 60 млн грн на друк щорічно та 12 годин в тиждень на заповнення паперів - оприлюднено проміжний звіт проекту «Діти і папери»
  опубліковано 23 листопада 2016 року о 12:43

  Сьогодні, 23 листопада 2016 року, оприлюднено проміжний звіт за результатами опитування в рамках спільної ініціативи руху EdCamp в Україні і Міністерства освіти і науки України з дебюрократизації шкільної діяльності «Діти і папери: як досягти балансу у школі?», http://mon.edcamp.org.ua.

  «Водночас скасувати весь документообіг, як пропонують деякі учасники опитування, ми звісно не зможемо. Але це дослідження показало нам пріоритети в напрямку дебюрократизації системи загальної середньої освіти, над якими ми працюватимемо найближчим часом» - пообіцяла Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич.

  На момент закінчення в опитуванні взяло участь 6 тис. 399 учителів та 2 тис. 282 адміністратори освіти. І ось 5 цікавих фактів з проміжного звіту:

  - скорочений робочий день вчителя «півдня і дома» – виявився міфом. Згідно з опитуванням реально учителі, у середньому, працюють 66 годин на тиждень (з яких на ведення документації йде 7), а адміністрація – 76 (із них на «папери» витрачається 12 годин);

  - кількість справ, яку, в середньому, налічує номенклатура сучасної української школи – 72. І, на думку опитаних, майже половина з них – 34 – є зайвими;

  - 70% опитаних педагогів підтримали скасування без додаткового доопрацювання «Обліку дітей шкільного віку за територією обслуговування навчального закладу»; 62% осіб з адміністрацій підтримали таку ж процедуру з «Планами та звітами з проведення виховних та предметних заходів»;

  - старшим за 50 років освітянам притаманна більша віра у силу владної вертикалі, молоді ж освітяни значно більше вірять у місцеві, обласні органи влади і шкільні адміністрації як у реальних агентів змін з розвантаження;

  - для друку всієї необхідної документації в школах України за рік витрачається понад 60 мільйонів гривень.

  За словами натхненника руху EdCamp в Україні, голови підкомітету загальносередньої освіти Громадської ради МОН Олександра Елькіна, це дослідження мало на меті знайти відповіді на три ключові запитання:

  - які саме папери найбільше заважають педагогу й адміністратору школи?

  - як змінити ситуацію?

  - від кого залежатимуть зміни?

  «Наступний крок – це напрацювання конкретних пропозицій. Значна частина рішень щодо звітної документації приймається на місцевих рівнях, і не все залежить у цьому плані від МОН. Тож варто супроводжувати імплементацію напрацювань робочої групи у пілотних регіонах, щоб потім масштабувати досвід на всю Україну. Уже є попередні домовленості щодо пілотування з Департаментами освіти Харківської і Львівської областей» - наголосив він.

  Які рішення пропонують педагоги та адміністратори освіти щодо кожного конкретного документу? На що педагоги хочуть витрачати вільний час? Скільки ж дерев потрібно, щоб забезпечити документообіг у всіх школах України?

  Знайти відповіді на ці та інші запитання, дізнатися більше про результати опитування «Діти і папери» можна за посиланням на проміжний звіт http://bit.ly/childrenandpapers

  Узяти участь у публічному обговоренні результатів опитування можна до 1 грудня 2016 року на онлайн-толоці EdCamp Ukraine за посиланням http://aka.ms/edcampukraine.