• In English
 • Еміне Джапарова: Дослідження «Крим після анексії» є кращим показником уваги громадськості до роботи МІП
  опубліковано 23 листопада 2016 року о 11:35

  22 листопада 2016 року в ІА «Укрінформ» відбулася презентація дослідження «Крим після анексії. Державна політика, виклики, рішення та дії. Біла книга», організована Міністерством інформаційної політики України.

  У виданні, підготовленому експертами Українського незалежного центру політичних досліджень (УНЦПД), проаналізовано процес формування політики України стосовно Криму, дії Росії після анексії, висвітлено становлення інституцій окупаційної влади, соціально-економічну ситуацію в Криму, питання інформаційної політики, освітньої сфери та політико-правові рішення після окупації Кримського півострова протягом 2014-2016 рр.

  Рефат Чубаров, депутат Верховної Ради України та голова Меджлісу кримськотатарського народу зазначив, що презентоване в Києві дослідження «Крим після анексії. Державна політика, виклики рішення і дії. Біла книга» вирізняє систематизація та комплексне висвітлення подій, що сталися після окупації півострова, тому книга може стати помічником у роботі експертів і тих, хто приймає рішення з кримських питань.

  Безпосередньо в ході самої презентації він зауважив: «У «Білій книзі», на мій погляд, з точки зору висвітлення подій у Криму з моменту його анексії простежується певна систематизація подій, тенденцій, змін, які відбуваються на півострові. Ця систематизація подій і комплексний підхід у їхньому вивченні можуть стати ефективною допомогою всім, хто займається не лише аналізом подій, хто приймає рішення щодо Криму».

  «Окремою частиною моніторингу в «Білій книзі» є робота Міністерства інформаційної політики. Такі дані для нас є дуже важливими. Чому?

  По-перше, тому що наше Міністерство постійно знаходиться в полі уваги як громадськості, так і експертів. По-друге, подібного роду інформація дає нам зрозуміти, чи в правильному руслі ми рухаємося та що нам робити далі», – сказала Еміне Джапарова, Перший заступник Міністра інформаційної політики.

  За словами радника Міністра з інформаційної політики щодо Криму Юлії Каздобіної, «не можна скидати всю відповідальність на російську пропаганду. Крим був інтегрований до українського інформаційного простору. Інше питання - який цей простір? Держава не має його контролювати. Він має бути саморегульований».

  У заході взяли участь: Рефат Чубаров – депутат Верховної Ради України, голова Меджлісу кримськотатарського народу; Еміне Джапарова – заступник Міністра інформаційної політики; Євген Бистрицький – виконавчий директор Міжнародного фонду «Відродження»; Юлія Тищенко – голова Ради УНЦПД, керівник Програми підтримки демократичних процесів УНЦПД; Тетяна Гучакова – експерт Фонду «Майдан закордонних справ», редактор сайту BlackSeaNews; Юсуф Куркчі – Перший заступник Міністра з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб; Олег Смирнов – директор представництва Інституту міжнародного співробітництва Німецької асоціації народних університетів (DVV International) в Україні; Юлія Каздобіна – радник Міністра інформаційної політики з питань Криму, експерт УНЦПД, а також представники Міністерства з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб.