• In English
 • Видатки Міноборони на поточний рік перевищують минулорічні на 7,6 млрд. грн., - Ігор Павловський
  опубліковано 16 лютого 2016 року о 16:06

  «У рамках Державного бюджету України на 2016 рік Міністерству оборони затверджено видатки у сумі 55,5 мільярда гривень, або 2,45 % ВВП. Порівняно з 2015 роком, ресурс Міністерства оборони збільшився на 7,6 мільярда гривень, або на 16%», - про це повідомив заступник Міністра оборони України генерал-лейтенант Ігор Павловський під час брифінгу перед початком прямої телефонній лінії.

  За його словами, на заходи з розвитку озброєння і військової техніки передбачено понад 7 мільярдів гривень, що майже на 2 мільярди більше, ніж у 2015 році. Ця сума у чотири рази перевищує обсяг фінансування 2014 року та майже у вісім разів – обсяг фінансування 2013 року.

  «У 2015 році згідно з Державним оборонним замовленням для Збройних Сил України було закуплено близько 4700 одиниць озброєння і військової техніки та понад 400 тисяч одиниць ракет і боєприпасів», - зазначив генерал-лейтенант Ігор Павловський і додав, що прийнято на озброєння 18 зразків ОВТ.

  Також заступник Міністра оборони України наголосив, що до Державного оборонного замовлення на 2016 рік включені розробка та закупівля нових зразків артилерійських систем, боєприпасів, протитанкових ракетних комплексів, нових засобів автоматизації артилерійських підрозділів тощо. Крім того, Президент доручив провести розробку і закупівлю безпілотних літальних апаратів, бронетранспортерів нового покоління, засобів зв’язку та управління, навігаційної апаратури, технологій і матеріалів космічної розвідки.

  За словами Ігоря Павловського, для Повітряних Сил планується закупити модернізовані літаки, вертольоти, створити зенітний ракетний комплекс середньої дальності, модернізувати наявні зенітні ракетні комплекси, засоби радіолокації та станції оптоелектронного придушення. А для Військово-Морських Сил будуть закуплені морські засоби ураження та окремі бойові одиниці флоту.

  Слід додати, що з метою підвищення ефективності реалізації оборонного замовлення Верховна Рада України прийняла законопроект «Про внесення змін до Закону України «Про державне оборонне замовлення». Документ передбачає, що основні показники оборонного замовлення розроблятимуться на три роки, що дозволить стратегічно планувати державні закупівлі та готуватися до впровадження новацій в озброєнні та військовій техніці.