• In English
 • Олексій Павленко: У 2015 році Мінагрополітики залучило на підтримку малого та середнього фермерства близько 10 млрд. гривень
  опубліковано 16 лютого 2016 року о 16:06

  «Малі та середні виробники є активними учасниками зовнішньоторговельних відносин держави. Мале та середнє фермерство в першу чергу потребує належних умов для успішної діяльності», -  зазначив Міністр аграрної політики та продовольства України Олексій Павленко у своїй публікації в інтернет-виданні «Обозреватель».

  За його словами, важливим кроком підтримки фермерства стала розробка Концепції розвитку сільських територій України. Відповідна Концепція окреслює головні пріоритети розвитку сільських територій та механізм підготовки аграрного і сільського сектору держави до функціонування в умовах зони вільної торгівлі з ЄС.

  Міністр наголосив, що у 2015 році Мінагрополітики вдалося залучити на підтримку малого та середнього бізнесу, фермерства та створення кооперативів в Україні близько 10 млрд. грн.

  «Хочу зауважити, що в 2016 році плануємо збільшити цю підтримку вдвічі,  до 20 млрд. гривень, в першу чергу за рахунок співпраці з Європейським інвестиційним банком», - додає Голова відомства.

  Він повідомив, що в минулому році державою виділено 300 мільйонів гривень бюджетних коштів на компенсацію ставок за кредитами, що дозволило 3 600 малих та середніх виробників отримати пільгове кредитування на суму 7,8 млрд. гривень.

  Крім того, також у 2015 році було розпочато та реалізовувалось біля 15 проектів міжнародної допомоги на суму майже 2 млрд. грн.

  «Завдяки здійсненним командою Міністерства заходам ми спостерігаємо позитивну динаміку у розвитку фермерства. Доказом тому є збільшення на початку 2016 року кількості фермерських господарств на півтисячі у порівнянні з минулим роком.  Наразі їх кількість становить майже 43800», - наголосив Олексій Павленко.