• In English
 • Піротехніки ДСНС України отримали сучасне обладнання від Штабу командування Збройних Сил США в Європі
  опубліковано 16 лютого 2016 року о 13:15

  16 лютого в ДСНС України відбулася церемонія передачі обладнання для піротехніків ДСНС від Штабу командування Збройних Сил США в Європі через Відділ оборонного співробітництва Посольства США в Україні. Передача обладнання відбулася в рамках Програми гуманітарного розмінування.

  Обладнання включає в себе засоби індивідуального бронезахисту, сучасні металодетектори для пошуку вибухонебезпечних предметів, комплекти для маркування небезпечних територій, групові та індивідуальні комплекти забезпечення проведення робіт з гуманітарного розмінування для 20 піротехніків ДСНС.

  “На цей час одним із пріоритетних напрямків діяльності ДСНС є проведення робіт з гуманітарного розмінування звільнених територій Донецької та Луганської областей. Ми докладаємо всіх зусиль для технічного переоснащення піротехнічних підрозділів, аби підвищити безпеку наших фахівців під час виконання робіт. Саме тому сучасне обладнання, яке ми отримали від американських колег, гарантуватиме надійний захист піротехніків під час розмінування територій  та дозволить скоротити час для визначення та маркування ділянок, забруднених вибухонебезпечними предметами”, - сказав Голова ДСНС України Микола Чечоткін.

  У свою чергу координатор Посольства США в Україні з питань надання гуманітарної допомоги Джоан Вагнер подякувала піротехнікам ДСНС за професійність, відданість своїй справі та запевнила українських колег у подальшій плідній співпраці.

  Крім того, учасники заходу обговорили питання проведення навчальних курсів із гуманітарного розмінування та знешкодження вибухонебезпечних предметів експертами та інструкторами з розмінування Збройних Сил США для піротехніків ДСНС із використанням отриманого обладнання. Навчання відбуватиметься в рамках Програми гуманітарного розмінування. Перший із таких навчальних курсів для 20-ти керівників піротехнічних підрозділів ДСНС буде проведено у період з 22 лютого по 11 березня 2016 року на базі ГУ ДСНС у Хмельницькій області.

   

  Довідково

  З липня 2014 року піротехніками ДСНС постійно здійснюється розмінування систем життєзабезпечення, ліній електропередач, об’єктів водо-, газо-, теплопостачання на території Донецької та Луганської областей.

  Всього з початку виконання робіт піротехнічними підрозділами ДСНС розміновано близько 11 тисяч гектарів територій та 38 гектарів акваторії, очищено від боєприпасів 1000 об’єктів соціальної інфраструктури та життєзабезпечення, знешкоджено понад 50 тисяч вибухонебезпечних предметів, серед яких 740 спеціально встановлених терористами особливо небезпечних вибухових пристроїв.