• In English
 • Прикордонники спільно зі Збройними Силами ведуть спостереження за кордоном з повітря
  опубліковано 16 лютого 2016 року о 12:53

  З метою удосконалення заходів з протидії протиправній діяльності на державному кордоні Державна прикордонна служба спільно зі Збройними Силами України продовжують здійснювати моніторинг державного рубежу з повітря.

  У грудні-січні вертольотами Збройних Сил України, на борту яких знаходилися прикордонні наряди органів та підрозділів охорони кордону Західного регіонального управління, було проведено 8 таких вильотів. Зокрема, польоти проводилися вздовж ділянок Львівського та Мостиського прикордонних загонів.

  Прикордонники  з бортів вертольотів проводили моніторинг кордону  і прикордонної зони та, у разі виникнення потреби, готові були повідомляти про можливі протиправні дії поблизу межі наземним прикордонним нарядам. При управлінні органів охорони державного кордону були сформовані групи швидкого реагування, котрі можуть миттєво відпрацьовувати отриману від колег із повітря інформацію та затримувати порушників.  

  Під час восьми польотів ознак підготовки до порушення державного кордону не виявлено. Проте у ході моніторингу контрольованих прикордонних районів прикордонниками проведено аналіз місць можливого злету та посадки малих літальних апаратів, які контрабандисти можуть використовувати  для переправлення товарів через українсько-польський кордон.