• In English
 • З 16 лютого Міністерство інфраструктури відкрило навігацію по Дніпру
  опубліковано 16 лютого 2016 року о 10:25

  Міністерство інфраструктури України відкриває навігацію на деяких судноплавних гідротехнічних спорудах і внутрішніх водних шляхах річки Дніпро майже на 3 тижні раніше звичайного терміну. За інформацією фахівців Укргідрометцентру погодні умови на сьогодні сприяють зазначеному рішенню. Відповідний наказ від 12 лютого 2016 року №36 щодо відкриття навігації по Дніпру видано Державною службою України з безпеки на транспорті.

  Крім погодних умов, дострокове відкриття навігації стало можливим завдяки оперативному виконанню державним підприємством «Укрводшлях» відповідних міжнавігаційних робіт із технічного обслуговування та ремонту судноплавних гідротехнічних споруд на р. Дніпро. Міністерство інфраструктури й надалі буде здійснювати заходи для максимального збільшення термінів навігації.

  Зокрема, навігація по річці Дніпро розпочалась з 8:00 16 лютого на ділянці від Херсона до Каховської ГЕС (Каховський шлюз), 17 лютого навігація по Дніпру буде відкрита на ділянці від Каховської ГЕС до Дніпровської ГЕС (Запорізький РГС), 18 лютого – на ділянці від Дніпровської ГЕС до Дніпродзержинської ГЕС (Дніпродзержинський шлюз), 10-11 березня – на двох ділянках від Дніпродзержинської ГЕС до Кременчуцької ГЕС і від Кременчуцької до Канівської ГЕС (Кременчуцький і Канівський шлюзи), 16 березня – на ділянці від Канівської ГЕС до Київської ГЕС (Київський шлюз).

  Такий крок Міністерство здійснило на прохання вітчизняних судноплавних компаній з метою розширити логістичні можливості перевізників та зменшити навантаження на автомобільні шляхи України. Так, наприклад, тільки компанія «Нібулон» протягом 15.02-10.03.2016 планує загальний обсяг перевезень річковим транспортом близько 34 тис. т. вантажів.

  За даними Річкової інформаційної служби водних шляхів України кількість суднопроходів (рейсів) по річці Дніпро в період навігації 2015 року збільшилася, порівняно з аналогічним періодом 2014 року, на 14% – до 6280 суден.

  Довідково

  Міністерство інфраструктури формує державну політику в галузі річкового транспорту. Ключовими завданнями відомства в цьому напрямку є відновлення судноплавства по Дніпру та підвищення конкурентоспроможності внутрішніх водних шляхів у порівнянні з іншими видами транспорту. З цією метою в Міністерстві розробили проект Закону «Про внутрішній водний транспорт», який вже зареєстровано у ВРУ. Новий закон забезпечить ефективне утримання річкової інфраструктури та рівний доступ до неї всіх операторів. Він також спростить процедури контролю суден на внутрішніх водних шляхах і приведе українське законодавство у відповідність до європейських норм. Створена наказом Міністерства робоча група працює над розробкою концептуальних підходів до обчислення річкового збору, який планується спрямувати на утримання річкових водних шляхів, будівництво, реконструкцію, модернізацію і ремонт стратегічних об’єктів інфраструктури, підтримання гарантованих габаритів суднового ходу на річкових водних шляхах тощо.