• In English
 • Японське агентство міжнародного співробітництва зацікавлене у розвитку українського ринку виробництва енергії з відновлюваних джерел
  опубліковано 12 лютого 2016 року о 15:25

  12 лютого Голова Держенергоефективності провів зустріч з представниками Японського агентства міжнародного співробітництва (JICA), які досліджують український ринок виробництва енергії з альтернативних джерел та розглядають можливості залучення японської фінансової допомоги у цей сектор.

  У ході зустрічі Сергій Савчук презентував японській стороні стан розвитку цієї сфери. Він зауважив, що ринок виробництва тепла з альтернативних джерел починає стрімко розбудовуватися.

  "У позаминулому році інвестори встановили додаткових потужностей для виробництва тепла з інших видів палива - 452 МВт. У 2015 році інвестори додатково встановили 752 МВт", - підкреслив він та додав, що на таку динаміку суттєво вплинули законодавчі напрацювання, зокрема, введений стимулюючий тариф для виробництва тепла з інших крім газу видів палива та енергії.

  "Ми продовжуємо створювати стимули для розвитку цього сектору. Зокрема, розроблено законопроект, який передбачає встановлення тарифів на теплову енергію "не з газу" на 10% менше, ніж тариф на тепло з газу. Крім того, повноваження встановлювати цей тариф буде передано на місця. Сподіваюсь, що найближчим часом законопроект буде розглянутий у Парламенті", - додав ГоловаАгенства.

  Сергій Савчук також нагадав про прийнятий минулого року Закон України від 04.06.15 № 514-VIII, яким на 10% піднято «зелений» тариф для виробників електроенергії з біомаси та біогазу. "Як наслідок, додатково простимульовано ринок когенераційних установок з біомаси", - наголосив він та додав, що типові проекти з будівництва таких установок, період окупності яких до 3,5 років, планується широко популяризувати у регіонах країни.

  До уваги японських гостей Сергій Савчук представив вже діючі в Україні проекти з виробництва біогазу та тепла з біомаси. 

  Наприкінці зустрічі сторони домовилися про тісну співпрацю у даній сфері, обмін актуальною інформацією про вже реалізовані проекти з виробництва тепла та електроенергії з альтернативних джерел.

  Японська сторона висловила вдячність за деталізовану інформацію про стан ринку відновлюваної енергетики та повідомила, що результати зустрічі будуть враховані керівництвом Агентства JICA для прийняття рішення щодо можливості фінансування проектів в Україні.