• In English
 • Геннадій Зубко: Один з важливих кроків децентралізації - реформування Уряду
  опубліковано 12 лютого 2016 року о 15:06

  Одним із кроків децентралізації стане реформування Кабінету Міністрів України і регламенту, за яким працює Уряд. Про це сказав Віце-прем’єр-міністр України - Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадій Зубко під час зустрічі членів Уряду з дипломатичним корпусом та представниками міжнародних організацій.

  «Реформа децентралізації стосується усіх міністерств: освіти, соціальної політики, охорони здоров'я, внутрішніх справ. Кожне з них максимально передасть повноваження, ресурси і можливості громадам», - пояснив він.

  Геннадій Зубко нагадав, що у 2015 році вже зроблено основну роботу з впровадження реформи децентралізації та державного управління: ухвалено закон «Про державну службу», в другому читанні Парламент підтримав законопроект «Про службу в органах місцевого самоврядування».

  «Переформатування влади дозволить демонтувати радянську систему управління і перейти до інсталяції демократичних принципів, за якими живуть всі європейські країни», - сказав Геннадій Зубко.

  Він зазначив, що Мінрегіон також продовжує дерегуляцію в галузі будівництва і передає повноваження сертифікації спеціалістів, наприклад інженерів та архітекторів, саморегулівним організаціям. Крім того, в цьому році має бути проведена земельна реформа, яка остаточно закріпить право місцевих органів влади розпоряджатися землями своїх територій.

  Нагадаємо, Мінрегіон відповідає за впровадження в Україні ключових реформ децентралізації та регіонального розвитку.