• In English
 • МЗС: Британські парламентарі запевнили у підтримці територіальної цілісності та суверенітету України
  опубліковано 11 лютого 2016 року о 21:25

  Міністр закордонних справ України Павло Клімкін під час візиту до Великої Британії зустрівся з Головою багатопартійної групи Парламенту Великої Британії у зв’язках з Україною Джералдом Ховардом та Головою підкомітету у зовнішніх зв’язках ЄС Лордом Бозвелом.

  Британські парламентарі запевнили у готовності надавати підтримку Україні у відновленні її територіальній цілісності і суверенітету, додавши, що Велика Британія, як одна з країн підписантів Будапештського меморандуму, з особливою відповідальністю ставиться до цього питання.

  Під час зустрічі Павло Клімкін поінформував про перебіг подій на Сході України та наголосив на послідовному виконанні Україною взятих відповідно до Мінських домовленостей зобов’язань. Міністр навів конкретні приклади намагань Росії та підтримуваних нею терористичних угрупувань зірвати Мінський процес.

  Окрему увагу було приділено обговоренню ситуації в Криму, зокрема погіршенню гуманітарної ситуації на окупованих територіях та відсутності перспектив для економічного розвитку півострова при окупаційному режимі. Міністр розповів про ініціативу України щодо створення міжнародного формату для обговорення проблем Криму із залученням широкого кола країн, в тому числі Великої Британії.

  Джералд Ховарт також повідомив про наміри запросити найближчим часом до Великої Британії групу депутатів Верховної Ради України для налагодження більш тісних контактів між парламентарями двох країн.