• In English
 • Арсеній Яценюк: "Нам кинула виклик політична корупція і закулісна політика. І ми на цей виклик відповідаємо"
  опубліковано 11 лютого 2016 року о 23:03

  «Політична криза, яка сьогодні виникла, була потрібна. Кожна криза – це можливість. Ми це використовуємо як можливість, щоб очистити країну від політичної корупції, від впливів і від закулісної української політики. Нам кинула виклик політична корупція і закулісна політика. І ми на нього відповідаємо», - наголосив Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк у програмі «Право на владу» на каналі «1+1» у четвер, 11 лютого.

  Арсеній Яценюк нагадав, що ця урядова команда сформувалася 14 місяців тому п’ятьма фракціями коаліції: «Це дуже різні фракції. Частина з них зайшли в коаліцію, щоби зразу стати фракціями опозиції».

  «Багато з нас не знали одне одного. Частина людей – це технократи. А наші технократи нас називають політиками. В результаті зараз стала єдина команда - політична команда технократів», - сказав він.

  Відповідаючи на запитання щодо заяви чотирьох членів Уряду про відкликання своїх заяв про відставку, Арсеній Яценюк підкреслив, що командний дух став відповіддю на кинутий виклик: «Нам кинули виклик - не тільки як Уряду, а нам як країні. Це виклик популізму, боротьби за владу, брехні, неправди і несправедливості».

  «Ми відповіли на цей виклик. Ми сказали: ми прийшли єдиною командою, кожен з нас робить свою роботу. Ми робимо багато помилок, надто багато на наші плечі впало. І ми просимо вибачення за ці помилки. Але завдяки нашій роботі й тому, що ми робимо висновки з наших помилок, ми рухаємося вперед. І ми здаватися не будемо», - наголосив Глава Уряду.

  Він підкреслив, що Уряд робить непопулярні кроки, аби провести реформи в Україні: «Ми не ставили для себе за мету бути популярними. Кожен Уряд і кожен Прем'єр як політичні фігури ставили для себе тільки одну мету – політичний рейтинг. Хтось тисячі роздавав, хтось обіцяв золоті гори, хтось очікував наступних парламентських виборів з тим, щоби взяти ще більше влади. А ми ставили для себе за мету провести в країні ті реформи, які не проводив жодний Уряд протягом 20 років».

  «Коли ми йшли в Уряд, ми відверто сказали: ми будемо робити непопулярні реформи. Ми нічого не обіцяли. Ми сказали: шлях дуже важкий. Країна в стані війни. Країна втратила внаслідок російської військової агресії Донецьк, Луганськ, Автономну Республіку Крим. Країна втратила 20% економіки. Країна переживає одну з найскладніших криз за всю історію незалежності. І ми отримали цей виклик як український народ. Було прийнято рішення, що цей Уряд буде шукати відповіді на ці виклики», - наголосив Арсеній Яценюк.

  «Не можна купувати газ по 200 доларів, а продавати його по 20, тому що хтось повинен різницю 180 доларів заплатити. Не може бути таке, що людина з низькими доходами, платить за житлово-комунальні послуги так само, як той, який має декілька тисяч квадратних метрів житла і заробляє сотні тисяч гривень. Це несправедливо. Але той, хто потребує допомоги від держави, отримує цю допомогу через субсидії. Завдяки нашій реформі вже не ми залежні від російського газу, а Росія залежна від українського ринку», - підкреслив він.

  Проте замість підтримки таких рішень, сказав Глава Уряду, - «замість того, щоби ми всі разом, які прийшли після виборів 2014 року, сповідували європейські цінності і принципи, разом рухалися, приймали удари спільно, - почали бити в спину». «Та ми сильні, ми приймаємо будь-які удари», - додав він.

  Глава Уряду підкреслив, що політична криза, яка сьогодні виникла, була потрібна, адже «кожна криза – це можливість»: «Ми це використовуємо як можливість, щоб очистити країну від політичної корупції, від впливів і від закулісної української політики. Нам кинула виклик політична корупція і закулісна українська політика. І ми на нього відповідаємо».

  «Це кожен день дуже непростої боротьби. Але вся команда сповідує правильні принципи. Усі ми віримо в те, що країна повинна змінюватися. Ми не можемо змінити все за один день, але ми це робимо від дня до дня. І саме тому країна буде змінюватися», - сказав Арсеній Яценюк.