• In English
 • "Енциклопедичне видавництво" презентувало перші результати роботи над Великою українською енциклопедією
  опубліковано 11 лютого 2016 року о 10:47

  Державна наукова установа «Енциклопедичне видавництво» презентувала два видання - «Наукові засади та теоретико-методологічні принципи створення сучасних енциклопедій» та «Методичні рекомендації з підготовки редагування та оформлення статей до Великої української енциклопедії». Видання узагальнюють основні принципи роботи над величезним проектом, яку розпочато видавництвомстворенням Великої української енциклопедії.

  «Ці видання встановлюють правила, за якими створюватиметься Велика українська енциклопедія, - наголосив перший заступник Голови Держкомтелерадіо Богдан Червак. – Отже, представлені монографії є початком трудомісткої інтелектуальної і організаторської роботи, яка має показати, чи спроможні ми як нація   реалізувати цей амбітний проект, чи знов будемо бідкатися і шукати виправдань своєї бездіяльності. Я переконаний, що цей колектив інтелектуалів зможе виконати  складне завдання».

  У колективній монографії «Наукові засади та теоретико-методологічні принципи створення сучасних енциклопедій» вміщено інформацію про проект ВУЕ, історію вітчизняної енциклопедистки, засади створення словника енциклопедії, критерії відбору та категоризації гасел тощо.

  Підготовлені колективом науковців «Методичні рекомендації» представляють концепцію ВУЕ, містять вимоги до архітектоніки, алгоритму  і стилю статей з різних наукових напрямків, їхнього зовнішнього оформлення. У монографії детально описано, як слід подавати статистичні таблиці, дати, якою має бути транскрипція іншомовних найменувань тощо.

  «Це видання має бути настільною книгою для кожного науковця, кожного академічного колективу, які працюватимуть над статтями для енциклопедії, - зазначив академік НАН України Микола Жулинський. – Ця книга дає інструментарій, уніфікований підхід до створення енциклопедій».