• In English
 • Олексій Павленко: У 2015 році інвестиції у сільське господарство склали близько $1 млрд.
  опубліковано 11 лютого 2016 року о 10:45

  «Інвестиційні проекти, які реалізуються в аграрній галузі, стали стимулом у створенні потужної аграрної індустрії нашої країни. Україна стверджує своє аграрне лідерство у світі разом з міжнародними партнерами», – зазначив Олексій Павленко, виступаючи на звіті Уряду про хід і результати виконання Програми діяльності Кабінету Міністрів України за 2015 рік під час засідання Комітету Верховної Ради з питань економічної політики.

  Також Міністр зазначив, що за декілька років та за наявності інвестицій Україна має можливість збільшити у рази виробництво сільськогосподарської продукції. «У 2015 році інвестиції в сільське господарство склали близько $1 млрд., плануємо їх збільшити в цьому році до $2 млрд.», - повідомив Олексій Павленко. «Підписано угоду з Європейським інвестиційним банком про залучення 10 млрд. грн. кредитних грошей для аграріїв. Працюємо над залученням інвестицій у відновлення систем зрошення на півдні України», - додав він.

  Реалізація проекту зрошення на півдні України, який охоплює 5 областей, стратегічно важлива для України. У 2016-2017 рр. Капітальні інвестиції у сільське господарство зросли на 18,1% (за 9 міс. 2015 р. до 17,2 млрд. грн.). Введено у дію додаткові потужності із зберігання, переробки та перевалки зерна, олійних культур.

  На даному етапі інвестиції потрібні для підвищення рівня конкуренції в АПК. «Саме інвестиції у зростання рівня конкуренції стануть запорукою подальшого розвитку аграрного сектору та уніфікації умов для всіх гравців на ринку продовольства. Нами було взято курс на підвищення рівня безпечності продовольства. Це дасть можливість не тільки підвищити якість харчування наших споживачів, а й забезпечить значний приріст високомаржинального експорту», - зазначив Міністр.