• In English
 • У Міністерстві культури обговорили актуальні питання ромської спільноти в Україні
  опубліковано 11 лютого 2016 року о 10:35

  Заступник Міністра культури з питань європейської інтеграції  Андрій Вітренко провів зустріч з радником з питань захисту прав людини відділу політики Представництва Європейського Союзу в Україні Танел Тангом, представником Верховного комісара ОБСЄ у справах національних меншин в Україні Катериною Гладкою та директором Ромської програми Міжнародного фонду «Відродження» Ольгою Жмурко. У зустрічі також брали участь представники Міністерства закордонних справ України та Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.

    Під час зустрічі були розглянуті питання реалізації Стратегії захисту та інтеграції в українське суспільство ромської національної меншини. Зокрема,  розглядалось питання рівня та формату представництва громадських об’єднань ромів у Міжвідомчій робочій групі з питань виконання плану заходів щодо реалізації Стратегії захисту та інтеграції в українське суспільство ромської національної меншини на період до 2020 року.

    Під час виступу Андрій Вітренко зазначив: «Міністерство культури як центральний орган виконавчої влади, відповідальний за організаційне й інформаційне забезпечення діяльності Міжвідомчої робочої групи, зацікавлене, щоб її роботу було розпочато якнайшвидше, оскільки у площині ромської проблематики залишається чимало невирішених питань. Одне із них- це представленість громадських об’єднань ромів у Міжвідомчій робочій групі ».

    Також Андрій Вітренко звернув увагу на основні критерії, які, на думку Мінкультури, є важливими при відборі кандидатур представників громадських об’єднань ромів, а саме: статус організації, регіональна представленість, гендерний аспект та можливість застосування принципу ротації представників.

    Запропонований підхід до формування персонального складу Міжвідомчої робочої групи був підтриманий усіма присутніми на зустрічі.

   

  Довідково

   

  Міжвідомча робоча група з питань виконання плану заходів щодо реалізації Стратегії захисту та інтеграції в українське суспільство ромської національної меншини на період до 2020 року утворена постановою Кабінету Міністрів України від 25 листопада 2015 року № 993 .