• In English
 • Олексій Павленко: Міністерство налаштоване на розвиток цивілізованих відносин з бізнесом
  опубліковано 10 лютого 2016 року о 15:44

  Пріоритетним завданням для Міністерства аграрної політики та продовольства України залишається забезпечення харчової безпеки країни та створення максимально сприятливих умов для ведення бізнесу. Про це сьогодні повідомив Міністр аграрної політики та продовольства України Олексій Павленко, виступаючи на нараді з питань організації перевезень зернових вантажів залізницями України у 2016 році. У нараді також взяли учать керівники Укрзалізниці та Міністерства інфраструктури України, представники аграрного бізнесу.

  Голова відомства наголосив, що зростання аграрного експорту – ключове завдання для галузі. Наразі Міністерство працює над створенням передумов для нарощування експортного потенціалу. При цьому одним з основних завдань залишається впровадження ефективних заходів з дерегуляції.

   «Сьогодні вартість транспортно-логістичної складової складає біля 20% у експортній ціні зерна. Такий ланцюг складається з приймання/доробки на внутрішніх лінійних елеваторах, транспортних витрат та перевалки у порту. Загальна вартість таких витрат складає, в середньому, біля 800 грн. на тонні зерна», - зазначив Олексій Павленко. «На сьогодні частка вартості послуг лінійних елеваторів складає 21%, транспортних витрат - 31%, витрат у порту - 47% від загальної вартості транспортно-логістичних витрат. Водночас необхідно наголосити, що завдяки заходам з дерегуляції, з вартості транспортно-логістичного ланцюга відмінено обов’язкові сертифікати (ГХІ, карантинний та ветеринарний). Їх вартість раніше складала біля 4% у загальній вартості транспортно-логістичних витрат», - додав Міністр.

  Також Олексій Павленко акцентував увагу присутніх на готовності Уряду і в подальшому розвивати цивілізовані відносини з бізнесом та створювати максимально сприятливі умови для розвитку виробництва й інвестування в економіку держави.

  «Ми відкриті щодо об’єктивної оцінки власних кроків у розвитку державної політики та планів з її вдосконалення. Міністерство зацікавлене вивчати та впроваджувати кращий досвід. Враховуючи це, сподіваюся, що сьогодні будуть прийняті виважені рішення щодо врегулювання проблемних питань. Україна є й буде залишатися стабільним та надійним партнером», - зазначив Міністр.