• In English
 • Стратегію розвитку ЖКГ потрібно розробляти за чотирма основними напрямками, - Едуард Кругляк
  опубліковано 10 лютого 2016 року о 15:36

  Мінрегіон зацікавлений у співпраці з міжнародними донорськими організаціями у розробці стратегії розвитку житлово-комунального господарства України. Про це сказав заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Едуард Кругляк під час координаційної зустрічі з донорами та міжнародними фінансовими організаціями.

  «Минулого року був прийнятий революційний Закон України «Про особливості здійснення права власності у багатоповерхових будинках», який практично дозволив відкрити ринок послуг у житловому фонді країни. Нещодавно Верховна Рада України у першому читанні прийняла Закон України «Про житлово-комунальні послуги». Сподіваємося, за місяць-півтора він пройде друге читання, і нам потрібно буде прийняти до нього ще близько 20 нормативно-правових актів. Ми б хотіли відпрацювати ці підзаконні акти разом з консультантами – представниками донорських і міжнародних фінансових організацій. Оскільки від того, як ми пропишемо їх, залежатиме як цей закон буде втілений в життя», - сказав Едуард Кругляк.

  За його словами, реформа ЖКГ перебуває на початковій стадії, і для її подальшого успішного втілення необхідно розробити Стратегію розвитку житлово-комунального господарства, яку потрібно будувати за чотирма основними напрямками: житлове господарство, теплоенергетика, водопровідно-каналізаційне господарство та тверді побутові відходи. «Це чотири кити, на яких сьогодні тримається вся система ЖКГ та дозволяє надавати послуги як населенню, так і організаціям – користувачам наших послуг», - зазначив Едуард Кругляк.

  Основна маса житлових будинків збудована в 60-80-х роках минулого століття. Дуже багато проблем як технічних, так і у взаємовідносинах між житловими організаціями та мешканцями.

  Так, в Україні діє 21,2 тисячі котелень, в яких працює 50,6 тисяч котлів, 20% з яких працюють понад 20 років. Протяжність теплової мережі по країні понад 20 тисяч км, з яких 12,7 тисяч км в аварійному стані. Потребують ремонту 60% теплових мереж. Тож не дивно, що комунальна теплоенергетика втрачає інвестиційну привабливість.

  «Хотілося б усе ж таки вдихнути життя в інвестиційну привабливість теплокомуненерго. Для цього нам потрібно виправляти законодавчу базу. Також потрібно вирішувати питання з арештом рахунків підприємств, які беруть участь в інвестиційних програмах. Так само серед завдань з теплоенергетики є стовідсоткове оснащення тепловими лічильниками котелень та житлового фонду», - сказав Едуард Кругляк.

  Так само складна ситуація у водопровідно-каналізаційному господарстві та у сфері поводження з побутовими відходами. Протяжність водопровідних мереж по Україні – 180 тисяч 951 км, каналізаційних – 51 тисяча 397 км.

  «60% цих мереж зношені та потребують ремонту, до якого необхідно залучати інвесторів, а відтак – ми мусимо підвищувати інвестиційну привабливість підприємств водо-каналізаційного господарства», - зауважив заступник Міністра.

  Він також нагадав, що сьогодні в державі тисячі гектарів полігонів – звалищ твердих побутових відходів, які не відповідають сучасним європейським вимогам.

  «Не дивлячись на те, що постійно проводиться робота з роздільного збору таких відходів та встановлюються відповідні сортувальні станції на полігонах, в Україні є гостра потреба в будівництві сміттєпереробних підприємств», - додав Едуард Кругляк.

  До 23 лютого Мінрегіон очікує підтвердження інтересу щодо конкретного напрямку та пропозицій від донорів та МФО. А з 8 березня почнеться створення робочих груп по кожному з напрямків.