• In English
 • Через порти Миколаєва експортується 25% всього українського зерна, - заступник Міністра
  опубліковано 09 лютого 2016 року о 17:40

  Міністерство повинно зробити все можливе для того, щоб спростити і прискорити просування українського зерна на світові ринки і збільшити обсяги їх експорту. Про це заявила заступник Міністра аграрної політики і продовольства України Олена Ковальова під час візиту в Миколаївський морський порт.

  «Сьогодні я перебуваю в Миколаївському морпорту, щоб вивчити ситуацію, виявити проблеми з метою їх вирішення. Ми працюємо над тим, щоб спростити і прискорити просування українського зерна на світові ринки і збільшити обсяги його експорту. Ми повинні вирішити, як ми будемо надалі допомагати у питанні просування нашої продукції на зовнішні ринки з тим, щоб  забезпечити експортний потенціал і валютні находження», - сказала Олена Ковальова.

  Заступник Міністра зазначила, що у минулому році, завдяки скасуванню понад 40 дозвільних документів, Мінагрополітики вдалося скоротити ланцюжок просування зернової продукції з поля до терміналу.

  «Через порти міста у даний час експортується 25% всього українського зерна. Тому потрібно розвивати цей напрямок, приділяти йому більше уваги», -  зазначила Олена Ковальова.

  Заступник Міністра ознайомилася з роботою зернових терміналів, які успішно працюють у Миколаївському морському порту. Зокрема, відвідала термінали американської компанії «Бунге», китайської «Нобель», ДП «Миколаївський портовий елеватор», СП «Нібулон» та інші.

  «Україна займає лідируючі позиції у світі з експорту зернових та олійних культур і завдання Уряду полягає в тому, щоб наші підприємства експортували не тільки сировину, але і товари переробки сільгосппродукції», - відзначила Олена Ковальова.

  Крім розвитку експорту, Міністерство аграрної політики та продовольства України здійснює заходи щодо забезпечення продовольчої безпеки, а саме – постійний моніторинг ситуації та вжиття необхідних заходів щодо нарощування експорту продукції з доданою вартістю.