• In English
 • Забезпечення господарств мінеральними добривами - чинник підвищення врожайності сільгоспкультур, - Олексій Павленко
  опубліковано 08 лютого 2016 року о 12:56

  «Аналіз стану використання мінеральних добрив в Україні свідчить, що з 2010 року в країні з’явилася позитивна тенденція до зростання їх кількості внесення на гектар посівної площі»,- зазначив Міністр аграрної політики та продовольства України Олексій Павленко.

  За його словами, якщо у 2010 році під урожай сільськогосподарських культур було внесено всього 58 кг/га поживних речовин, то в 2014 році цей показник досяг позначки 82 кг/га , що майже в 1,4 рази більше проти базового  рівня.

  Олексій Павленко повідомив, що Міністерство регулярно проводить зустрічі з виробниками та селекторні наради з регіонами з метою впливу на рівень забезпечення сільгосптоваровиробників мінеральними добривами, щоб гарантувати бездефіцитний баланс поживних речовин у ґрунті. Це здійснюється шляхом формування сприятливої аграрної політики, удосконалення законодавчого та нормативно-правового забезпечення, що сприятиме зміцненню фінансово-економічного стану сільгосппідприємств та підвищуватиме купівельну спроможність господарств.

  «Наша мета, насамперед, дерегулювати ринок, що дасть змогу економити аграріям щороку мільйони гривень. І серйозні кроки вже зроблено в 2015 році», - наголосив Олексій Павленко.

  Зокрема, прийнято Закон №2558а «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо дерегуляції в агропромисловому комплексі». Згідно з законом, відбулися зміни у сфері пестицидів та агрохімікатів, які фактично демонополізували вітчизняний ринок. Так, прийнятий Закон передбачає скасування процедури реєстрації типових добрив, що не містять потенційно шкідливих домішок.

  «До цього в Україні діяла складна та дорога процедура отримання дозволів на обіг добрив, що займала в середньому майже 2 роки. Через цю процедуру значна частина постачальників відмовлялася працювати з Україною, що призводило до монополізації ринку добрив та високих цін», - повідомив Олексій Павленко.

  Він також зазначив, що з метою насичення внутрішнього ринку мінеральними добривами, створення рівних умов для конкуренції між суб’єктами господарювання з 1 січня 2016 року скасований 5% додатковий імпортний збір на зазначений товар.

  «Відповідно до бюджетного фінансування АПК в поточному році, Мінагрополітики передбачено виділення бюджетних асигнувань на підтримку аграріїв шляхом здешевлення вартості кредитів, у тому числі і на придбання мінеральних добрив. Компенсація надається у розмірі 50% облікової ставки Національного банку, що діє на дату нарахування відсотків за користування кредитом. Переконаний, при такому забезпечені господарств мінеральними добривами ми гарантовано отримаємо високу урожайність сільськогосподарських культур», - запевнив Олексій Павленко.