• In English
 • Олексій Павленко: Агровиробники будуть повністю забезпечені мінеральними добривами
  опубліковано 08 лютого 2016 року о 12:32

  За два місяці розпочнуть весняно-польові роботи. За попередньою інформацією, вся посівна площа сільськогосподарських культур в усіх категоріях господарств під урожай 2016 року очікується на рівні 26,7 млн. га, або 100% до рівня 2015 року. Про це повідомив Міністр аграрної політики та продовольства України Олексій Павленко.

  «Зернові культури прогнозується посіяти на площі 14,6 млн. га, або 55% у структурі посівних площ, що відповідає нормативам оптимального співвідношення культур у сівозмінах. Посів ярих зернових культур попередньо передбачається розмістити на площі 7,5 млн. га, в тому числі ранні ярі зернові – 2,6 млн. га. Підкреслю, що це - прогноз. Щодо реалій, то сьогодні на перший план виходить питання забезпечення сільгосптоваровиробників матеріально-технічними ресурсами, зокрема мінеральними добривами», - зазначив Міністр.

  За його словами, для проведення комплексу весняно-літніх польових робіт та виходячи із фінансових можливостей, господарствами заявлено та передбачається використати в межах 946 тис. т поживних речовин мінеральних добрив в т.ч.: азотних – 676 тис. т; фосфорних – 152 тис. т; калійних – 118 тис. т.

  Враховуючи перехідні залишки, станом на 5 лютого 2016 року, в сільськогосподарських підприємствах є в наявності 439 тис. тонн поживних речовин мінеральних добрив (46% до заявки), в тому числі азотних -  314 тис. тонн, або 46% до заявки (у 2015 р. - 54%), фосфорних - 72 тис. тонн, або 47% до заявки (у 2015 р. - 49%), калійних - 53 тис. тонн, або 45% до заявки (у 2015 р. - 50%).

  «Що стосується шляхів забезпечення сільгосппідприємств азотними добривами, можу з упевненістю заявити, що вітчизняні хімічні підприємства, за умови ритмічної роботи, в змозі повністю забезпечити ними аграрне виробництво. Виключення складають лише окремі асортименти азотних добрив. Однак за рахунок їхнього імпорту аграрії не відчують жодних проблем», - наголосив голова відомства.

  Зокрема, за даними ДФС, за 11 місяців 2015 року в Україну надійшло азотних добрив по імпорту на 224 тис. тонн більше у порівнянні з 2014 роком, що позитивно впливатиме на рівень забезпечення потреб сільгоспвиробників. При цьому ембарго щодо ввезення в Україну окремих груп товарів не стосуватиметься азотних мінеральних добрив, крім раніше введених ставок антидемпінгового мита стосовно аміачної селітри.

  «Що стосується складних добрив, необхідно зауважити, що їх дефіцит викликаний насамперед недостатніми обсягами виробництва вітчизняними хімічними підприємствами і  може буде повністю забезпечений імпортними поставками. Достатньо сказати, що за 11 місяців минулого року  в Україні  ввезено складних добрив на 280 тис. тонн більше ніж у 2014 році, що не викликає занепокоєння станом забезпечення господарств цим видом добрив», - підсумував Міністр.