• In English
 • У МОЗ підписано Меморандум про взаємодію в рамках проекту "Перший добровольчий мобільний шпиталь ім. Миколи Пирогова"
  опубліковано 05 лютого 2016 року о 15:06

  5 лютого 2016 року Міністр охорони здоров'я України Олександр Квіташвілі підписав чотирьохсторонній Меморандум про взаємодію в рамках проекту "Перший добровольчий мобільний шпиталь ім. Миколи Пирогова" (ПДМШ), що має на меті залучення цивільних медиків та допоміжного персоналу для проведення діагностики, диспансеризації та надання медичної допомоги військовослужбовцям, працівникам правоохоронних органів та цивільному населенню, що проживають чи проходять військову службу в районах проведення АТО, а також в інших регіонах України.

  Сторонами-підписантами цього Меморандуму виступили МОЗ України, Міністерство оборони України, Генеральний штаб Збройних Сил України та Благодійна організація "Благодійний фонд "Перший добровольчий мобільний шпиталь ім. Миколи Пирогова".

  О. Квіташвілі запевнив, що МОЗ зі свого боку, в межах цього Меморандуму, компетенції та чинного законодавства буде сприяти роботі ПДМШ заради тієї мети, яка була поставлена, та висловив вдячність усій команді, яка долучилася до цього проекту і непростими зусиллями втілювала весь цей час і втілює досі надання медичної допомоги військовослужбовцям, працівникам правоохоронних органів та цивільному населенню в зоні АТО.

  За словами Президента БО "БФ "Перший добровольчий мобільний шпиталь ім. Миколи Пирогова" Геннадія Друзенка, ПДМШ – унікальний пілотний проект, який силами взаємодії багатьох структур, політичної волі, допомоги місцевої влади, зміг налагодити систему надання медичної допомоги у фронтовій зоні: і формування медичного персоналу, і постачання медикаментів, автотранспорту, допоміжного обладнання тощо. Структура працює уже більше року, і я вдячний сторонам, визначеним цим документом, за сприяння і підтримку цієї діяльності, – зазначив він.

  Відповідно до Меморандуму проект ПДМШ діє зі статусом мобільного загону медицини катастроф та в межах наявних людських та матеріальних ресурсів організовує надання якісних та безоплатних медичних послуг військовослужбовцям, працівникам правоохоронних органів та цивільному населенню.

  Повний текст Меморандуму додається.