• In English
 • Міністри заявили про принципи подальшої роботи Уряду
  опубліковано 04 лютого 2016 року о 22:17

  На позачерговому засіданні Кабінету Міністрів України в четвер, 4 лютого, було оголошено про принципи подальшої роботи Уряду, серед яких неприпустимість тиску з боку партій, фракцій та окремих депутатів, максимальна прозорість влади, справедлива заробітна платня для держслужбовців, публічні та прозорі державні закупівлі без виключень, безперечна підтримка програми реформ, співробітництва з МВФ з боку парламентської коаліції, жодного політичного втручання в зміну керівництва топ-60 державних підприємств.

  Міністр охорони здоров’я України Олександр Квіташвілі, Міністр аграрної політики і продовольства України Олексій Павленко, Міністр інфраструктури України Андрій Пивоварський та Міністр інформаційної політики України Юрій Стець заявили про відкликання своєї заяви про відставку та оголосили принципи подальшої роботи.

  Міністр аграрної політики і продовольства України Олексій Павленко наголосив, що «розуміє повну відповідальність за долю країни в дуже непрості та історичні часи»: «Хочу публічно відкликати свою заяву про відставку при виконанні наступних принципів. Я проти деструктивного політичного тиску на процес здійснення реформ, як з боку партій, фракцій та окремих депутатів. Буду наполягати на завершенні усіх розпочатих процесів у сфері дерегуляції, реформи харчової безпеки, земельної реформи, прозорої аграрної приватизації, оновлення кадрового потенціалу в ЦОВВах, подальшої боротьби як з російською економічною агресією, ембарго, так і продовження нашої успішної євроінтеграції в спільний європейський ринок».

  «Вагомі результати вже є. Їх оцінив як бізнес, так і українське суспільство. Ми єдина команда і сповідуємо спільні цінності. І від нашої єдності залежить успіх реформ. Якщо ці принципи не виконуватимуться, ми не працюватимемо», - наголосив він.

  Міністр інформаційної політики України Юрій Стець наголосив на принципі максимальної прозорості влади.

  Юрій Стець оголосив про відкликання своєї заяви про відставку. Водночас він звернувся до всіх представників влади: «Виключно діалог із суспільством може надати нам можливість врятувати соборність України і можливість врятувати державу. Тому наголошую на тому, що всі органи влади мають проводити свої засідання публічно, в прямому ефірі. Щомісяця представники всіх органів влади, в тому числі і ті, які сидять тут, мають публічно звітувати про діяльність свого органу влади».

  «Більш того, вимагаю, щоб всі телефонні розмови, а також особисті зустрічі з представниками політичних сил, чинними народними депутатами та представниками бізнес-структур фіксувалися в окремому журналі і за першої ж вимоги засобів масової інформації надавалися в публічний доступ», - наголосив він.

  Так само за умов, якщо представники бізнес-структур чи окремих політичних сил будуть намагатися тиснути на представників Уряду щодо лобіювання кадрових питань чи власних бізнес-інтересів або втручатимуться в роботу державних органів влади, підкреслив Міністр, «просив би негайно керівників органів влади, в тому числі і діючих міністрів, виходити до засобів масової інформації, інформувати представників неурядових організацій та наших партнерів у світі про подібний тиск, і тут же негайно надавати цю інформацію усім новоствореним антикорупційним органам влади. Щоби суспільство знало і розуміло, що ми готові бути максимально прозорими».

  «Але ми не допустимо тиску, ні за яких обставин не піддамося тим спробам політичних сил, в тому числі представникам політичних сил нашого «партнера» з півночі тут розхитувати і не давати можливість нормально працювати українському Уряду і українській владі», - підкреслив  Юрій Стець.

  Оголосивши про відкликання своєї заяви про відставку, Міністр охорони здоров’я України Олександр Квіташвілі підкреслив, що приїхав до України «працювати і боротися за майбутнє країни»: «Я не хочу залишати справи наполовину зробленими».

  Він наголосив, що тільки за цей рік команда Міністерства охорони здоров’я не дозволила вкрасти через непрозорі закупівлі сотні мільйонів гривень: «Я хочу, щоб Україна жила як цивілізована європейська країна. Щоб тут не крали, заробляючи на здоров'ї людей».

  Міністр наголосив, що приєднується до оголошених принципів, акцентувавши на необхідності ухвалення в Парламенті урядових законів: «Закони лежать сім місяців у Верховній Раді, їх не приймають і не дають нам можливість побудувати сучасну європейську систему охорони здоров'я. Ми готові боротися за майбутнє України. Дайте мені цю можливість».

  Міністр інфраструктури України Андрій Пивоварський заявив, що відкликає свою заяву про відставку при умові, коли будуть виконані оголошені вище та наступні принципи: «Перший принцип – це справедлива зарплата для державних службовців. Ми повинні створити умови для боротьби з корупцією. Держслужбовці повинні отримувати справедливу заробітну платню, зважаючи, які ризики вони на себе беруть, зважаючи, яка на них лежить відповідальність».

  Він підкреслив, що за минулий рік «було зекономлено мільярди гривень на держзакупівлях в «Укрзалізниці»: «Підприємства Мінінфраструктури стали тестовим майданчиком, на яких система Prozorro тестувалася першу половину  року».

  «Публічні державні закупівлі, публічні закупівлі на державних підприємствах повинні стати нормою. Не повинно бути виключень. Ми повинні перейти на нові прозорі умови закупівель, що зекономить величезні гроші, завдяки яким ми зможемо платити справедливу зарплатню не лише для держслужбовців, а й для керівників державних підприємств. Ми повинні цей принцип закріпити законодавчо», - наголосив Андрій Пивоварський.

  Міністр Фінансів України Наталія Яресько наголосила на необхідності політичної підтримки з боку парламентської коаліції: «Минулого року ми домоглися цієї підтримки через постійний спротив і протидію. Так бути не може. Ми готові командою далі працювати, ми готові командою далі боротися за майбутнє нашої країни і нашого народу. Але нам потрібна реальна підтримка коаліції».

  «Принципом має стати безперечна підтримка програми реформ, програми співробітництва з Міжнародним валютним фондом,  в тому числі необхідно негайно прийняти всі закони, які дозволять прозору приватизацію. Жодного політичного втручання в зміну керівництва топ-60 державних підприємств на базі незалежного номінаційного комітету, який був створений у цьому Уряді рік тому», - підкреслила вона.

  Наталія Яресько також наголосила на необхідності деполітизації Державної фіскальної служби, де Уряд почав створювати нову систему адміністрування податків.

  «Закликаю увесь політикум країни зберегти державу, відійти від особистих інтересів, боротися за наше майбутнє разом і прискорити реформи, які ми робимо», - підкреслила Міністр фінансів.